Для українців, які виїхали за кордон, оприлюднили важливу новину

Економіка  1 травня 2023 року, 05:46 138227

Українці, які виїхали за кордон, надсилають численні запитання про сплату податків. Через це Міністерство економіки розробило додаток із роз’ясненням різних ситуацій, які можуть виникнути у громадян.

На сайті Міністерства економіки у розділі "Оподаткування за кордоном" опубліковано відразу кілька документів-роз’яснень. Там зібрані рекомендації для українців, які наразі в Польщі, Чехії, Італії, Латвії, Австрії та інших країнах Європи.

Читайте також:  Потрібно надіслати заяву: важлива новина для українців, які виїхали за кордон

Наприклад, наразі українців багато в Чехії і їх цікавить питання, чи є обов’язковим подання податкової декларації для фізичної особи, яка кваліфікується як податковий резидент у Чехії, і за яких обставин таке подання є обов’язковим? Відповідь: як правило, подання податкової декларації є обов’язковим у всіх випадках, за винятком доходів, що підлягають оподаткуванню у джерела виплати.

І таких роз’яснень безліч. Звісно ж, у всіх врахована специфіка податкового законодавства країни, в якій перебуває українець.

Щодо важливого питання про податки, то також в опублікованих роз’ясненнях містяться відповіді, куди і як подавати податкові декларації та чи можна їх подавати в електронному вигляді?

Або ще приклад. На цей раз про Польщу. Питання: якщо фізичні особи, які вимушено переміщені з України до Польщі, продовжують працювати на свого українського роботодавця, перебуваючи в Польщі, чи виникають у Польщі в українського роботодавця зобов’язання щодо сплати податку на заробітну плату? Відповідь: українські роботодавці, якщо вони не здійснюють господарську діяльність через постійне представництво, розташоване в Польщі, не зобов’язані виконувати обов’язки платника податків перед польськими податковими органами. Якщо доходи працівників, отримані від іноземного роботодавця, підлягають оподаткуванню в Польщі, самі працівники несуть відповідальність за виконання своїх податкових зобов’язань у Польщі.

Нижче подамо скріншот одного з популярних питань, які ставлять українці в Польщі. Мова про дотримання податкових зобов’язань та звітності.

Про дотримання податкових зобов’язань та звітності

Раніше для українців, які виїхали за кордон, озвучили важливу новину про пенсії.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 3
Микола 03.05.2023, 23:59
Коментар очікує модерацію
Sonya 02.05.2023, 18:39
Коментар очікує модерацію
Rita 02.05.2023, 17:24
Коментар очікує модерацію