Курс долара на травень 2023 року: експерти заговорили про важливий момент

Економіка  4 травня 2023 року, 10:43 5347

В Україні курс долара в травні може зазнати коливань. Експерти заговорили про певні "стрибки", хоча вони можуть бути й невеликими. Та все ж, графік курсу може бути більш динамічним, якщо порівнювати з березнем і квітнем.

Ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко зазначив, що в курсових коливаннях немає нічого страшного. Скоріш за все, НБУ не буде так регулярно втручатися в процеси та трохи лібералізує курсову політику. Через це можуть виникнути незначні курсові стрибки.

Читайте також:  Долар по 50: чи опуститься гривня до нової психологічної позначки

Також зараз значний вплив на курс має політична складова та регуляторні дії НБУ.

Курс долара на травень 2023 року не повинен шокувати українців різкою зміною. Так, зміни будуть, але не різкі. До того ж все залежатиме від того моменту, який об’єм валюти НБУ "викидатиме" на ринок. Також фінансовий експерт каже про важливість міжнародної фінансової допомоги.

Олександр Савченко так говорить: успіхи українських воїнів на фронті плюс підтримка партнерів – запорука стабільності. Якщо все це буде та ще і віра у швидке закінчення війни, то долар може коштувати в межах 36,90-37 гривень.

Але також експерт побоюється не надто вдалого контрнаступу. В такому разі гривня може "просісти".

Своєю чергою Олександр Охріменко, який є президентом Українського аналітичного центру, каже, що у травні "ми топтатимемось" у коридорі від 37 до 38 гривень за долар. Зміни будуть від нижчої до верхньої зазначеної ним межі.

"У нас не намічається якихось радикальних змін на валютному ринку", – зазначив він.

Раніше видання розповідало, що вже цього літа в Україні можуть бути великі зміни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0