З’явився прогноз Нацбанку, коли в Україні подорожчає комуналка

Економіка  8 травня 2023 року, 16:58 782

У 2023 році тарифи на деякі комунальні послуги зміняться, але мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання буде скасовано ще не скоро. Підвищення тарифів на житлово-комунальні тарифи в Україні буде поетапним і триватиме кілька років.

Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку України за квітень 2023 року.

Наголошується, що основним чинником зростання інфляції в Україні буде потреба приведення адміністративних цін і тарифів до їх економічно обґрунтованого рівня.

Читайте також:  З’явилась важлива інформація для тих, хто має борги за комуналку

"Враховуючи високу соціальну значимість тарифів, очікується, що їх підвищення супроводжуватиметься розширенням соціальної підтримки. На прогнозному горизонті рівень адміністративної інфляції визначатиме насамперед урядові рішення щодо приведення тарифів на послуги ЖКГ до ринкових рівнів у зв’язку з потребою усунення дисбалансів в енергетичному секторі", – наголошують експерти Національного банку.

При цьому прогноз НБУ враховує можливе підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів уже 2023 року.

"Припускається, що мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання завершиться лише наступного року. Це разом з подальшим подорожчанням тютюнової продукції внаслідок підвищення акцизів призведе до зростання вкладу адміністративної інфляції в ІСЦ у 2024−2025 роках", – сказано у звіті.

Джерело: Мінфін
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0