Можна підтвердити або відмовитися: українців попереджають про можливі зміни

Економіка  9 травня 2023 року, 13:14 28914

В Україні планують незабаром спростити оформлення та отримання допомоги на оплату послуг ЖКГ. Йдеться про те, що повідомлення про право на субсидію надсилатимуть через Дію, а громадянин зможе або прийняти пропозицію про нарахування допомоги, або відмовитися від неї.

Таким чином, українцям, які витрачають на комуналку понад 15% доходів, превентивно пропонуватимуть оформити субсидії. Про можливі зміни попередила міністр соцполітики Оксана Жолнович.

"Ми зможемо сказати – ви маєте право на субсидію. Ми бачимо, що у вас п’ять членів сім’ї проживає разом, ось ваші доходи – ми зробили верифікацію. Ваші витрати на комуналку більші, ніж ваші доходи у відсотковому співвідношенні. І ми можемо вам таку допомогу запропонувати", – зазначила Жолнович.

Читайте також:  Порядок призначення субсидій, пільг і деяких соцвиплат спростили

За її словами, пропозиції формуватимуться на даних держорганів про доходи кожного домогосподарства та його витрати на комуналку. При цьому на момент надходження повідомлення до Дії для потенційного субсидіанта вже сформують пакет документів у Пенсійному фонді (саме він займається нарахуванням виплат).

Після цього людина зможе відмовитися від допомоги або підтвердити її через Дію, електронний кабінет Пенсійного фонду або офлайн. Крім того, тим, хто не користується електронними сервісами, пропонують розсилати пуш-повідомлення.

Зазначимо, що субсидії в Україні повністю монетизовані. Тобто допомога не зменшує розмір комунальних платіжок. Сума видається безпосередньо на банківський рахунок отримувача.

Субсидіант за допомогою виданої суми має самостійно сплатити повний рахунок за комуналку. При цьому платити важливо вчасно, бо субсидію можуть відібрати.

Нагадаємо, для українців стала доступна ще одна допомога.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0