Новий тариф на електроенергію: що запропонувала зробити депутатка

Економіка  11 травня 2023 року, 10:24 1373

Які зміни були б справедливими при формуванні нового тарифу на електроенергію, розповіла народна депутатка України Інна Совсун.

За її словами, зараз в Україні є значна кількість людей, які не потягнули б ринковий тариф. Під час війни не правильно змушувати їх платити ту суму, яку вони не осилять.

Натомість є й ті, які не потребують субсидійованого тарифу. Наприклад, люди з великими приватними будинками, які, приміром, підігрівають басейн.

Читайте також:  Повернення графіків відключень світла: міненерго спростувало поширену в мережі інформацію

Одна з проблем зараз, що всі платять порівну: і звичайні пенсіонери, і олігархи. Адже тариф є субсидійований для всіх. Інна Совсун зазначає, що це крайня стадія популізму, яку наша держава не може собі дозволити, тому що це дорого.

"Також проблема в тому, що з нашими цінами на електроенергію немає жодного економічного сенсу інвестувати в енергоефективність та енергозбереження. Ми маємо страшні показники, адже у відносних показниках українська економіка потребує в два-три рази більше енергоносіїв, ніж наші партнери з Європи. Ми субсидіюємо газ та електроенергію і демотивуємо людей хоч якимось чином економити. У нас є програми енергоефективності, але вони дуже маленькі", – додає народна депутатка.

Який вихід вона пропонує:

  • найперше запровадити більше градацій (зараз їх дві – до 250 кВт-год на місяць і понад вказану норму);
  • для громадян, які використовують більшу кількість електроенергії, варто запровадити вищий тариф.

На уточнююче запитання журналіста, Інна Совсун зазначила про можливу третю і четверту ступені градації.

"Щоб люди, в яких є достатньо накопичених ресурсів, могли платити реальну ціну та інвестувати трохи в заходи енергоефективності. Зараз їм немає сенсу, бо електроенергія з мережі дуже дешева", – пояснює вона свою пропозицію.

Народна депутатка зазначила, що потрібно зробити так, щоб все населення задумалось про енергоефективність. Тоді б і суми в платіжках знизились.

Раніше ми розповідали, яку субсидію будуть отримувати громадяни влітку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0