Будуть платити: озвучено новину для працівників та роботодавців

Економіка  17 травня 2023 року, 13:00 9890

Платити за медогляд працівників будуть роботодавці. Міністерство охорони здоров’я України розробило Порядок організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій.

Відповідний проект наказу розміщено для обговорення на сайті Федерації профспілок (ФПУ). Згідно з проектом, до працівників певних категорій належать:

  • працівники, які зайняті на роботах, де є потреба в професійному доборі;
  • працівники віком до 21 року;
  • працівники, які працюють в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища (шум, вібрація, забрудненість повітря робочої зони та робочих поверхонь шкідливими хімічними речовинами, іонізуючих та неіонізуючих випромінювань), важкості та напруженості трудового пронесу;
  • працівники які підпадають під вплив канцерогенів, мутагенів та/або біологічних агентів;
  • працівники, які мають змінний режим роботи із залученням до роботи у нічний час.

Читайте також:  Скільки зараз платять тим, хто втратив роботу: мінімальна та максимальна сума

Згідно з порядком, попередній медогляд проводиться під час прийому на роботу. Періодичний (протягом трудової діяльності) медичний огляд проводиться один раз на рік чи на два роки в залежності від виробництва.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, за даними Держстату, станом на кінець 2021 року в Україні зареєстровано 834 тисяч штатних працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці.

Середня вартість за проходження обов’язкового медичного огляду одним працівником, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, становить 800 гривень.

Орієнтовна загальна сума витрачених коштів всіма роботодавцями на проходження обов’язкового медичного огляду складає 6,675 млрд гривень на рік.

Нагадаємо, напередодні озвучили новину для жителів однієї з областей.

Джерело: РБК-Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0