Нововведення, яке дозволить отримувати більші виплати: опубліковано роз’яснення

Економіка  18 травня 2023 року, 15:50 873

Пенсійні виплати можуть стати більшими, якщо скористатися можливістю добровільних внесків. Про нововведення роз’яснили на сайті Урядового порталу.

Загальновідомий факт – пенсія залежить від загального страхового стажу та розміру зарплати, яку людина отримувала впродовж кар’єри.

Як пояснює пенсійний фонд, спрощений механізм добровільної участі громадян у системі пенсійного страхування дозволяє впливати на розмір пенсії, яка буде призначена людині у майбутньому, після досягнення пенсійного віку. За нових умов, добровільно сплачувати страхові внески на пенсійне страхування можуть лише особи, які не отримують пенсію, тобто не є пенсіонерами.

Читайте також:  Потрібно встигнути до вересня: як українцям отримати невиплачені пільги

"Завдяки добровільним внескам можна підвищити розмір майбутньої пенсії. Для тих, хто офіційно не працює, добровільно сплачені внески – це набутий страховий стаж та заробітна плата для майбутньої пенсії, для працюючих – збільшена заробітна плата", – таке роз’яснення опубліковане на Урядовому порталі.

Отже, якщо людина вже отримує пенсію, то новий механізм сплати добровільних внесків не для неї. Натомість збільшити пенсійні виплати пенсіонера можна, за допомогою благодійних пожертв. У разі здійснення персоналізованої благодійної пожертви 70 % суми спрямовується для виплати пенсії обраному пенсіонерові, а решта 30 % – як фінансовий ресурс на фінансування пенсій інших пенсіонерів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0