В Україні очікується зниження готівкового курсу долара

Економіка  21 травня 2023 року, 19:13 4696

Найближчим часом готівковий курс долара в Україні знижуватиметься – як прогнозують експерти та банкіри, він рухатиметься у бік офіційного (36,56 грн). Втім, виключати можливі коливання курсу не можна. Однак і панікувати не варто – за очікуваннями, вони будуть не критичними.

Читайте також:  Які долари відмовляються приймати в обмінниках та що робити

"Долар буде стабільний. Я не бачу зараз якихось передумов для скаженого стрибка – немає жодних факторів, які б це спровокували. Тому готівковий курс перебуватиме на тих же показниках, які є зараз, плюс-мінус 1 гривня в різні боки. Загалом же, схоже, що він прямуватиме до офіційного", – розповів 24 Каналу фахівець Економічної експертної платформи Олег Гетман.

Такої ж думки дотримується і директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Золотько. Втім, зазначає вона, динаміка руху готівкового курсу до офіційного буде дуже незначною.

Однією з ключових причин цього процесу вона називає "великий системний держбанк", який забезпечує "повне завантаження дозволеного ліміту продажів готівкової валюти населенню". Крім того, наголошує банкірка, розширений ліміт із продажу готівкової валюти населенню є "сильним стабілізаційним фактором".

"Загальна ситуація спонукає стабілізацію курсу. І не дає можливості спекулятивно налаштованим учасникам ринку розхитати курс хоча б в обмеженому діапазоні", – констатувала Золотько.

Нагадаємо, що днями фахівці розказали, чи варто скуповувати валюту.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0