Ціни на овочі в Україні знизяться пізніше

Економіка  24 травня 2023 року, 16:59 418

В Україні урожай ґрунтових томатів, огірків та гарбузових може запізнитися. Справа в тому, що через загрозу пізніх заморозків у 2023-му фермери не поспішають висаджувати розсаду.

Про це розповів Владислав Черчель, директор Інституту зернових культур НАНУ. Він зазначив, що зазвичай у такий час вже висаджують розсаду помідорів, проте наразі залишається небезпека заморозків.

"Стосовно гарбузових – вони полюбляють, щоб ґрунт прогрівся до температури понад 15 градусів. Тобто ще рано їх сіяти. Отже, ми очікуємо, що врожай як помідорів, так і огірків та інших гарбузових культур буде пізніше, ніж зазвичай", – додав Черчель.

Читайте також:  "Зелена живиця": в Ужгороді внутрішньо переміщені особи вирощують в теплицях зелень та овочі

Фахівець зазначив, що за останні десятиліття українці вже звикли, що міжсезоння не буває, а зима одразу переходить у літо наприкінці квітня чи на початку травня. Протягом останніх 4 років ситуація скоригувалася, погода не дає таких сприятливих умов для врожаїв.

Однак Черчиль підкреслив, що рясні опади, які заважали сіяти, позитивні для росту рослин. Щоправда, вони сприяють не тільки росту культурних рослин, а й бур’янів.

Раніше експерти прогнозували, що ціни на овочі в Україні стануть знижуватися, коли на ринок почне потрапляти свіжа продукція, вирощена в країні.

Нагадаємо, в Україні почали зупиняти роботу заводів із виробництва олії.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0