Економіка   • 2 липня 2015 року, 09:11747

На Мукачівщині найбільше подорожчали овочі

На Мукачівщині найбільше подорожчали овочі

У вівторок, 30 червня, під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Данканича відбулась нарада з питань цінової ситуації на споживчому ринку.

Загалом цінова ситуація в районі є стабільною і не очікується серйозного росту цін на продукти харчування. За словами начальника відділу торгівлі і розвитку соціальної сфери управління економічного розвитку і торгівлі Неоніли Полончак, інфляційні впливи та зростання курсу валют негативним чином позначилися на ціновій ситуації нашого регіону, однак вона відповідає загальнодержавним тенденціям. Це підтверджує  аналіз даних моніторингу цін  головного управління статистики у Закарпатській області, який засвідчує, що індекс споживчих цін (інфляції) по області у травні 2015 р., порівняно з квітнем, склав 101,7%, по країні – 102,2%, з початку року –  відповідно 141,7% та 140,1%, – йдеться у повідомленні Мукачівської РДА.

Як зазначалося під час наради, по області спостерігається незначне зростання цін на продукти харчування, де у травні 2015 р., порівняно з квітнем, ціни зросли на 1,7%. Найбільше зростання цін зафіксовано на овочі. Безалкогольні напої подорожчали на 7,0%, яйця – на 4,1%, фрукти – на 3,4%, масло – на 1,9%. Поряд з тим, подешевшали риба та продукти з риби, цукор, олія соняшникова та хліб.

У свою чергу, з метою стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку Мукачівського району  щодекадно проводиться спостереження цін на основні соціально значущі товари по підприємствах роздрібної торгівлі, здійснюється аналіз економічного підґрунтя зростання цін, робота щодо проведення ярмаркових заходів, сприяння відкриттю фірмової торговельної мережі підприємств-виробників, створення умов для реалізації населенням надлишків плодоовочевої продукції на ринках, налагодження взаємовигідної співпраці товаровиробників  та продавців товарів, проведення роботи з суб’єктами господарювання щодо мінімізації рівня торговельних та постачальницько - збутових надбавок тощо.

Аналіз рівня цін на окремі продовольчі товари засвідчив, що за другу декаду поточного місяця зросли в ціні такі продовольчі товари, як морква, цибуля, яйця, м’ясо, молоко та яблука. У свою чергу незмінними залишилися ціни на хліб та хлібобулочні вироби, а ціни в роздрібній мережі на соняшникову олію, крупи та картоплю незначною мірою знизилися в ціні.

Насамкінець, Андрій Данканич підкреслив, що основне завдання на сьогодні – дотримання державної дисципліни цін на споживчому ринку району, здійснення постійного контролю над ціновою ситуацією, а також вжиття упереджувальних заходів щодо недопущення безпідставного зростання цін, у першу чергу –  на соціально значущі продовольчі товари.

Відтак, за підсумками наради, дотримання вимог щодо застосування державних регульованих цін суб’єктами господарювання доручено взяти під контроль.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів