Економіка   • 17 серпня 2015 року, 14:37819

Природні багатства Закарпаття принесли обласному бюджету понад 87 млн 360 тис. грн

Природні багатства Закарпаття принесли обласному бюджету понад 87 млн 360 тис. грн

Таку суму рентних платежів за сім місяців 2015 року перерахували до Зведеного бюджету платники податків Закарпатської області. Надходження сформували такі рентні платежі як плата за спеціальне використання лісових ресурсів, плата за спеціальне використання води та плата за користування надрами. 

Варто зауважити, що найбільше з цих платежів до Зведеного бюджету надійшло від рентної сплати за користування надрами – понад 54 млн 560 тис. грн. Загалом в краї на обліку знаходяться 446 платників, що її сплачують. Закарпатська область славиться своїми мінеральними водами, за видобування яких, зокрема, сплачується рентна плата за користування надрами. Так, тільки у Свалявському районі за видобування мінералки було сплачено понад 3 млн грн. Водночас, найбільшу суму рентної плати за користування надрами принесло казні видобування газу – майже 49 млн грн, - йдеться у повідомленні відділу комунікацій ГУ ДФС України в Закарпатській області.        

Друге місце серед рентних платежів – рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів, якої до Зведеного бюджету впродовж семи місяців 2015 року надійшло понад 28 млн 300 тис. грн. Зокрема, в області зареєстровано 102 платники, що використовують лісові угіддя. Найбільша сума цього платежу надійшла від платників Рахівського, Тячівського та Міжгірського районів.

У свою чергу від рентної плати за спеціальне використання води Зведений бюджет протягом січня-липня поточного року отримав понад 4 млн 450 тис. грн. Кількість платників цього платежу в краї складає 1931. 

Найбільше за використання води сплачено також у Свалявському районі. В ГУ ДФС інформують, що рентні платежі, частина яких залишається в місцевих скарбницях, мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери, соціальних програм, а також спрямовуються на відновлення природних ресурсів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів