Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Цього листопада закарпатці сплатили 95% спожитого газу

Цього листопада закарпатці сплатили 95% спожитого газу

Станом на 1 грудня 2015 року заборгованість закарпатців за спожитий природний газ перевищила 140 мільйонів гривень, тоді як у минулому році за аналогічний період цей показник становив 109 мільйонів гривень.

ВІДЕО ДНЯ

На показник боргів у натуральному вираженні треба дивитися відносно, – коментує ситуацію директор ТОВ "Закарпатгаз Збут" Вікторія Томинець. – З огляду на ціну на газ, що з квітня поточного року зросла чи не вшестеро та на неув’язки з нарахуванням субсидій, з якими управління соціального захисту в центрі та в містах районного значення нарешті розібралися, рівню розрахунків у 95% можна б і порадіти. Проте сума загального боргу, що наразі залишається значущою, зробити цього не дає. Тож налаштованість наших споживачів, особливо зважаючи на те, що у Новий рік входити з боргами не бажано, має бути активною: заплатив за спожите голубе паливо – святкуй спокійно.

Реальний спосіб для тих, хто не в змозі справитися з сумами у платіжках самотужки, уникнути в подальшому боргів та проблем, що з ними пов’язані, продовжувати "штурмувати" заклади соціального захисту з метою оформити таки державну допомогу. Рівня розрахунків, як минулого року у 100%, наразі очікувати не доводиться. Проте ті, хто підстрахувався субсидіями (а це понад 40 тисяч закарпатських родин, що вчетверо більше, ніж минулоріч) дають певну надію на те, що більшість зимуватиме в теплі і порятує себе фінансово. Розвиватися в цьому сенсі є куди: в інших регіонах України субсидії допомагають кожній другій родині, у нас поки що – лише кожній шостій.

Реклама

З тими ж, хто не вирішує своїх боргових проблем, – констатує Вікторія Томинець, – реальність змушує нас боротися, хай і не в надто популярний спосіб, але в достатньо ефективний – активізувати роботу з від’єднання від газопостачання. Протягом року ми припинили постачання блакитного палива майже 2 тисячам родин. У листопаді поточного року вимкнули через заборгованість 300 споживачів. Найгірше те, що наші клієнти не усвідомлюють: при відключенні від газопостачання за борги вони наражають себе на додаткові фінансові витрати - погашення вже не тільки безпосередньо суми боргу, а й вартості від’єднання та приєднання до газопостачання після цієї неприємної процедури.

Восени ТОВ "Закарпатгаз Збут" працював з боргами попереднього періоду, зараз – з боргами за час, відколи встановлено нову ціну на газ. З огляду на це, й підходи до боржників індивідуальні: якщо споживач проживає в квартирі, то його як боржника сприйматимуть після того, як він не розрахується за три і більше місяців, якщо ж – у приватному будинку, то за умови, що сума боргу перевищує 2 тисячі гривень (а при солідній площі такий борг наразі можна накопичити й за місяць).

Реклама

Тож ТОВ "Закарпатгаз Збут" закликає споживачів до конструктивної співпраці у сфері розрахунків за спожите голубе паливо, пам’ятаючи народну мудрість: "борг не реве, а спати не дає".

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно