"Закарпатгаз" визнав непридатними понад 6 тисяч лічильників

Економіка  3 лютого 2016 року, 10:52 1431

Протягом минулого року ПАТ "Закарпатгаз" спільно з фахівцями ДП "Закарпатстандартметрологія" повірили 36,3 тисячі облікових приладів побутового газу. Майже 6,8 тисячі з повірених лічильників, або ж 19%, як стверджують державні повірники, виявились з різних причин непридатними для подальшого використання. І тільки 363 вимірювальних прилади, тобто 1% – через втручання у їх роботу недобросовісних користувачів, – інформує прес-служба ПАТ "Закарпатгаз".

"Те, що за результатами повірки ми спостерігаємо наразі "відсів" майже 19% лічильників побутового газу за рік, явище цілком нормальне, – коментує "виробничу статистику" начальник Сервісного центру з повірки лічильників ПАТ "Закарпатгаз" Микола Цап. – Найточніша техніка теж, на жаль, внаслідок довгого періоду експлуатації має властивість "збиватися з правильного шляху", тобто подеколи вводити в оману тих, хто нею користується. До того ж, у нас цей показник – один з найнижчих в порівнянні з газорозподільними компаніями інших регіонів України".

З метою здійснювати обов’язкову для усіх категорій споживачів повірку в терміни визначені Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" – а це кожні п’ять або вісім років в залежності від типу приладу та його виробника – у ПАТ "Закарпатгаз" створено Сервісний центр з повірки лічильників, у якому спільно з фахівцями ДП "Закарпатстандартметрологія" провадяться відповідні роботи. Ресурс центру дозволяє щороку повіряти 30-40 тисяч приладів. Демонтаж лічильника, сама повірка, транспортування та монтаж лічильника для населення є безкоштовними. Вся процедура повірки, як передбачено згаданим Законом, повинна здійснюватися коштом товариства. Та за постійного зростання вартості пального, необхідних для проведення повірки поточних матеріалів, хотілося б бачити, бодай на рівні підзаконних актів, й фінансове "підкріплення" для якісного виконання таких робіт.

"Що ж до втручань в роботу лічильників природного газу, то незважаючи на нові тенденції – зростання ціни на газ чи запровадження субсидій – красти блакитне паливо традиційно налаштований 1 % наших споживачів, – ділиться враженнями від новітніх "досягнень" аматорів, що займаються експериментами у пошуках все сучасніших способів крадіжок Микола Цап. – І "пальма першості" в регіоні тут за Виноградівським районом. Втручання – не рекламуватимемо "передового" досвіду - бувають найрізноманітнішими. В одних випадках їх видно неозброєним оком, в інших треба витратити купу нервів та чимало часу, аби розшифрувати "ребуси" горе-винахідників. Проте я звик вважати: немає поганих лічильників, є недосвідчені контролери, майстри, котрі не туди дивляться. Взагалі ж, якими б хитромудрими втручання в облікові прилади не були, фахівці нашого центру їх неодмінно розгадують".

Робота над повіркою приладів обліку для Товариства – один з пріоритетів, адже сьогодні, як ніколи важливо, аби клієнти сплачували таку високу ціну тільки за спожитий газ. Потрібно бачити й реальну картину споживання голубого палива в регіоні з метою витрачати природний газ економно. Налагодити ж достовірний облік цінного ресурсу можна з допомогою виключно справних лічильників. Тож курс ПАТ "Закарпатгаз", незважаючи на те, що 97,6% споживачів забезпечені лічильниками природного газу, а це найвищий показник в Україні – на облаштування обліковими приладами решти 2,4 % , тобто ще майже 7 тисяч наших клієнтів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0