Економіка   •  25 лютого 2016 року, 14:10 8799  ІНФОГРАФІКА

Нові автомобілі в Україні та за кордоном: порівняння цін

Кажуть, що сусідня черга завжди рухається швидше. Звичайно ж, приємно, коли до каси ви підходите раніше всіх, до того ж отримуючи якийсь бонус чи знижку. Але прикро, якщо поруч відкрилася сусідня каса, а ви не встигли «перестрибнути» ближче до віконця, або коли ціна товару не відповідала ціннику на полиці, або якщо термінал не приймає вашу кредитку.

Раніше видання "PMG.ua" вже розповідало про те, наскільки стануть дешевшими легковики з Європи у разі прийняття нового закону. Втім, законопроект №3251 щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів так і не був розглянутий під куполом Верховної Ради. А питання, особливо для жителів Закарпаття, є дуже актуальним, враховуючи кількість придбаних у країнах ЄС автомобілів.

Сьогодні ми займаємося загляданням в «сусідню чергу»: порівняємо ціни на деякі популярні нові автомобілі в Німеччині (як автомобільного представника від ЄС) та в Білорусі.

Поставлена ​​задача: вибрати найдешевшу комплектацію конкретної моделі в окремо взятій країні. Автомобілі не будуть повністю ідентичними – вони можуть відрізнятися за вимогами до екологічних стандартів і нормів безпеки; будуть відмінності і в комплектаціях, але, тим не менш, завдання залишиться незмінним: знайти найбільш доступну нову машину обраної моделі. Інформація про вартість автомобілів представлена ​​на офіційних сайтах виробників.

Volkswagen Polo

Популярний компактний хетчбек від німецького концерну VAG може бути виготовлений не тільки в Німеччині, але і на інших складальних підприємствах, що, ймовірно, впливає на його вартість.

Renault/Dacia Duster

Один з найдоступніших кросоверів, який продається в різних країнах під маркою Рено, або, як у Німеччині, з «рідним» шильдиком Дачія.

Toyota Corolla

Японський автомобіль, який до цих пір не втрачає абсолютного лідерства за кількістю проданих примірників у світовому масштабі. Уже більше 40 мільйонів машин моделі Королла було реалізовано в усьому світі. Погані товари, ясна річ, такими тиражами не розходяться.

Skoda Octavia

Автомобіль цікавий тим, що в Україні присутній власний завод марки. Також показовим буде той факт, що автосалони Білорусі пропонують дві версії Октавії – чеської збірки і російської, причому ціна, залежно від країни походження, змінюється майже вдвічі.

Висновки

Чому в Німеччині машини дорожче? В ЄС діють норми Євро-6, які досить важко виконувати виробникам, що веде до сумарного подорожчання машини. Також в ЄС вищі вимоги до мінімальної оснащеності автомобіля системами пасивної та активної безпеки, це ще одна причина.

Чому в Білорусі дешевше? Однозначну відповідь дати складно, але, ймовірно, окремі автомобілі поставляються в країну зі складальних підприємств РФ, що дає можливість імпортерам продавати машини за нижчими цінами. Плюс вимоги до оснащеності нижчі, ніж в ЄС. Щодо «розмитнення»: місцеві правила ніяк не дозволяють ввезти машину з нульовою ставкою, в Білорусі діє мито, ПДВ та акцизний збір, який для деяких категорій ТЗ значно перевищує українські ставки.

А що у нас? В принципі, і так всім все було відомо. Але тепер принаймні стає ще й зрозуміло, що зробити нові автомобілі доступнішими можна. І не обов’язково купувати їх на заводах РФ (для яких у нас уже введено додаткова мито). Потрібно, як варіант, все ж спробувати створити сприятливий конкурентний грунт для «внутрішніх» автовиробників.

Джерело: MMR
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів
PMG.ua