Овочі з борщового набору стрімко здорожчали

Економіка  25 січня 2018 року, 11:07 568

Найбільше додали в ціні капуста, буряки та морква.

Від початку тижня в Україні почали стрімко дорожчати овочі борщового набору. Зокрема, морква подорожчала на третину, а буряк – у півтора раза. Капуста виросла у ціні на 50%. Повільніше дорожчають картопля і цибуля.

Ціни на різні види продукції зростають під впливом різних факторів. Наприклад, подорожчання капусти експерти ринку пов’язують зі стриманими продажами на рівні виробників, хоча запаси в сховищах поки що є достатніми для того, щоб задовольнити наявний внутрішній попит. Але фермери зреагували на позитивний тренд, який намітився на ринку ще тиждень тому і не квапляться реалізовувати запаси, сподіваючись, що ціни в наступні кілька місяців будуть лише зростати.

Зростання цін на моркву та буряк може бути пов’язане із скороченням запасів у сховищах. Особливо це помітно щодо червоних буряків. І виробники, і гуртові компанії вважають, що найближчим часом ситуація з пропозицією українських коренеплодів може лише погіршиться, бо продукція досить погано зберігається і відсоток відходів є більшим, ніж передбачалось на момент закладання в сховища.

Підвищення вартості цибулі та картоплі пов’язують із логістичними проблемами, які стали наслідком погіршення погодних умов. Це дійсно суттєво підігріло попит на всі овочі борщового набору, особливо в центральних та південних регіонах.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0