У Мукачеві можуть підняти плату за проїзд у маршрутках до 5-ти гривень

Економіка  27 березня 2018 року, 12:41 2086 ДОКУМЕНТ

Згідно запропонованої вартості за перевезення пасажирам доведеться платити 5 гривень.

Слід зазначити, що наразі вартість проїзду у міських автобусах Мукачева становить 4 гривні. За словами начальника управління міського господарства виконавчого комітету Мукачівської міської ради В. Гасинця ціна не змінювалась із 2015 року.

Сьогодні, 27 березня, під час засідання виконкому Мукачівської міськради його членами було підтримано рішення про оприлюднення проекту рішення «Про тарифи на перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами». "За" проголосували 9 членів виконавчого комітету.

У тексті документу зазначено, що дане рішення прийнято з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до проекту відповідного регуляторного акта та згідно чинного законодавства.

Контроль за виконанням даного рішення покладено на начальника управління міського господарства В. Гасинця.

Слід відмітити, що згідно Додатку 1 (аналіз регуляторного впливу), що оприлюднюється,  проблема, яку пропонується розв’язати шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту, є нерентабельна діяльність суб’єктів підприємницької діяльності приватної форми власності, які надають послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських маршрутах загального користування у режимі маршрутного таксі. 

Причиною, згідно документу, є вартість проїзду у міському пасажирському автомобільному транспорті загального користування в режимі маршрутне таксі, яка на даний час не покриває рівень фактичних витрат послуги по перевезенню пасажирів.

Водночас зазначається, що на сьогоднішній день склалась ситуація, що діюча вартість проїзду не відповідає рівню фактичних витрат на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, вартість шин та запасних частин до автотранспорту, рівню мінімальної заробітної плати.

"Загальний аналіз ситуації дає змогу стверджувати, що в даному випадку ми маємо справу із так званою неспроможністю ринку. Це означає, що існує потреба в державному регулюванні та прийнятті відповідного регуляторного акта на місцевому рівні", – йдеться у аналізі регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради.

Разом з тим, згідно прописаних у Додатку обгрунтувань, прийняття зазначеного проекту рішення забезпечить можливість покращення якості та безпечності транспортних послуг. При цьому результатом підвищення ціни на проїзд стане часткове збільшення витрат громадян на оплату транспортних послуг.

Також, зазначається, що існує і альтернатива. 

"В якості альтернативи до запропонованого регулювання розглянемо, як варіант, можливість залишення тарифів на проїзд без змін. Це буде лише заглиблювати існуючу ситуацію і жодним шляхом не сприятиме її вирішенню. Відсутність регулювання даної ситуації може призвести до соціальної напруги як серед населення, так і серед підприємців.
Другим варіантом є прийняття рішення про впорядкування вартості проїзду", – сказано в тексті документу.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0