Економіка   • 4 вересня 2018 року, 09:303849

Валютний прогноз на осінь: яким буде курс долара

До зими курс долара може зрости до 30 гривень, допускає дехто з експертів. На початку осені гривня може трохи зміцнитися. У вересні курс гривні може стабілізуватися, однак до листопада долар може вперше з 2015 року пробити позначку в 30 грн. Про це повідомляють аналітики.

Так, керівник відділу з продажу казначейських продуктів ОТП-Банку Юрій Крохмаль каже, що у вересні в країну почне заходити валютна виручка аграріїв. Це може частково зміцнити курс гривні. "Поряд з цим слід враховувати, що в активний сезон увійдуть й імпортери, а НБУ буде використовувати кожну можливість для поповнення резервів. Тому на сильне зниження котирувань розраховувати не доводиться", – зазначає Крохмаль.

При цьому аналітики вважають, що пом’якшити тиск на курс гривні з боку глобальних трендів може риторика керівництва США, яке останнім часом заявляло про шкоду сильного долара місцевій економіці. Про це повідомив керівник аналітичного підрозділу ICU Олександр Вальчишен.

Читайте також:  Курс валют: долар та євро знову різко здорожчали

"Також на ситуацію може позитивно вплинути рішення Нацбанку про друге поспіль підвищення облікової ставки, яке оголосять 6 вересня", – додає очільник Управління дилінгових операцій банку Південний Олег Ропяк.

Найменш оптимістичний прогноз дає директор департаменту ринкових досліджень IBI-Rating Віктор Шулик. На його думку, до листопада долар може вперше з 2015 року пробити позначку в 30 грн. "Ми ще не знаємо, яким буде рішення МВФ і в якому часовому періоді. Те, що озвучується уповноваженими органами країни, – не більше, ніж припущення чи побажання", – говорить експерт.

При цьому в НБУ очікують, що наприкінці року курс гривні до долара має становити 28,5 гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів