Економіка   • 22 жовтня 2018 року, 10:421551

"Це вимушений крок, щоб країна могла далі розвиватися", – у Кабміні пояснили, чому зросла ціна на газ

У Кабінеті міністрів пояснили, що підвищення ціни на газ – це вимушений крок

Збільшення ціни на газ – це вимушений крок, щоб Україна могла далі розвиватися. Про це повідомили у департаменті інформації і комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

У Кабміні зазначають, що Україна могла повернутися до кризи 90-х років. "Для цього країні конче потрібна співпраця з Міжнародним валютним фондом. Без кредиту МВФ країна опинилася б на межі банкрутства. В країні почався б доларовий хаос та стрімкий ріст на товари і послуги. Держава вимушена була б скоротити соціальні програми та "заморозити" заробітні плати й пенсії. Загроза повернутися в 90-ті була б реальною", – підкреслили в повідомленні.

Читайте також:  Як нараховуватимуть субсидії для безробітних: важливо для заробітчан

В Уряді також розповіли про складність переговорів з МВФ: кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. "За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, наводивши основний аргумент: доходи українців поки не дозволяють платити ринкову ціну на газ", – пояснили в Кабміні.

Результатом річних переговорів став компроміс: замість 60% ціна на газ з 1 листопада 2018 зросте на 23,5%. "Це вимушений крок, щоб країна могла далі розвиватися. Але держава захистить тих, хто потребує її допомоги – малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг. А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій", – додали в Кабміні.

Нагадаємо, Кабмін суттєво підняв ціну на газ для населення.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів