Економіка   • 23 листопада 2018 року, 15:073647

В Україні хочуть підняти тариф на світло

В Україні з 1 січня 2019 року хочуть підняти тариф на світло

Енергогенеруючі компанії України хочуть ухвалити рішення про зростання тарифу на електроенергію для споживачів на близько 15%. Так, вартість світла може рости вже з 1 січня 2019 року.

Про це розповіла голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко. Зокрема, відповідні пропозиції до Нацкомісії надіслали "Енергоатом", "Укргідроенерго" та власники українських теплоелектростанцій.

"Сьогодні, 23 листопада, розглядатимемо тарифи для генеруючих підприємств. Якщо врахувати подані пропозиції – оптова ринкова ціна електричної енергії з початку 2019 року зросте більше ніж на 15%", – сказала Кривенко.

Читайте також:  Подорожчання газу буде: тарифи зростатимуть

Зокрема, "Енергоатом", який керує українськими атомними електростанціями, хоче підвищити вартість атомної електроенергії на 65%. За словами голови НКРЕКП, це призведе до того, що рентабельність таких електростанцій складе 38% і вони за рік зможуть отримати додатково 27 мільярдів гривень.

Водночас "Укренерго", що керує гідроелектростанціями України, хоче підняти вартість своєї енергії на 46%, а українські теплоелектростанції – на 21%. "Прийматимемо рішення, захищаючи інтереси споживача", – наголосила Кривенко.

Нагадаємо, в Ужгороді суттєво зростуть тарифи на вивезення сміття.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів