Економіка   • 22 січня 2019 року, 10:04514

Кабмін хоче залишити міста обласного значення без додаткової дотації на утримання шкіл та лікарень

Кабінет міністрів України хоче залишити міста обласного значення без додаткової дотації на утримання шкіл та лікарень

На засіданні Кабінету міністрів України 16 січня 2019 року прийнято розпорядження, яким погоджено розподіли дотації на здійснення переданих з Державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у всіх областях. Оскільки проект рішення підготовлено за даними обласних державних адміністрацій, які розподілили кошти не об’єктивно та непропорційно, Асоціація міст України заявляє про несправедливий та недемократичний розподіл Кабінетом міністрів додаткової дотації.

Цим рішенням уряду 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації,  для об’єднаних територіальних громад, у яких проживає чверть населення нашої держави – лише 13,5 %.

Читайте також:  В ОДА розповіли, куди звертатись, щоб отримати державні дотації на розвиток тваринництва

Як зазначають в Закарпатському РВ АМУ, з подачі ОДА у Закарпатській області  додаткову дотацію на здійснення переданих із державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я не отримають міста Ужгород, Мукачево, Хуст, Берегово та Чоп. Асоціація міст України, як захисник та представник інтересів громад, звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням відмінити вищезазначене рішення уряду та повернути його на доопрацювання для забезпечення об’єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.

Нагадаємо, через позицію ОДА Закарпаття не отримало 1,5 млрд гривень дотації для об’єднаних громад.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів