Бензин і автогаз відчутно подорожчають: озвучені терміни

Економіка  28 лютого 2019 року, 07:42 1269

В Україні вже до кінця літа вартість бензину може зрости до 31 грн/л.

Причин для цього декілька: нафта дорожчатиме, а гривня щодо євро і долара подешевшає.

"Наразі ціни на нафту засвідчують зростання після зниження в кінці минулого року. У зв’язку з цим за збереження поточного тренду до кінця літа бензин подорожчає до 31 гривні за літр... Штовхатиме ціни і далі напруженість, пов’язана з Венесуелою, і збільшення попиту з боку Китаю та Індії", – заявив експерт Максим Пархоменко.

Читайте також:  На Закарпатті продовжує дорожчати хліб

За словами аналітика сировинних ринків Дмитра Хорошуна, при курсі у 28 грн/$ вартість бензину марки А-95 перебуватиме у межах від 28 до 30 грн за літр.

"Якщо нафта марки Brent досягне 55 $/бар., ціна на бензин А-95 в Україні може знизитися до 0,96 дол./л (27 грн/л за курсу 28). При ціні на Brent 80 $/бар. — 0,93 дол./л (26 грн/л за курсу 28)", — зазначив він.

Експерти прогнозують, що з початком весни зростуть ціни на автогаз. За словами експерта Сергія Куюна, газ зараз недооцінений і має коштувати близько 13 грн/л, або приблизно вдвічі дешевше за бензин.

"Ціни на цей вид палива дуже схильні до сезонності, тому в березні можливе невелике зростання цін на автогаз, в середньому на 50 коп./л, а основне подорожчання почнеться вже у квітні, коли виросте попит", – кажу він.

Варто додати, в Україні також злетять ціни на сигарети.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0