Експерт спрогнозував наслідки введення в обіг купюри в 1000 гривень для економіки

Економіка  28 червня 2019 року, 15:03 2331

Введення в обіг купюри в 1000 гривень передчасне і "взагалі непотрібне" явище.

Про це заявив економічний експерт Андрій Новак.

За його словами, ні доходи українців, ні їхні зарплати, ні просто ціни в країні "не потребують 1000-гривневої купюри". Як приклад він нагадав, що у євро немає номіналу вище 500 євро, а у долара – більше 100 баксів. І цього достатньо, щоб забезпечувати зручний грошовий оборот (розрахунок за товари, виплати зарплат і т.п.).

Читайте також:  В Україні вводять нову купюру в 1000 гривень: перше фото банкноти та хто на ній зображений

"Введення в обіг нової купюри в 1000 гривень дасть негативний психологічний ефект для українців, негативні очікування як девальвації, знецінення національної грошової одиниці, так і високих темпів інфляції. І провокувати зараз на голому місці такі негативні споживчі очікування, я вважаю, недоцільно і не потрібно", – підкреслив Новак.

Він пояснив, що подібні негативні очікування споживачів нехай безпосередньо і не впливають на ціни в країні, але завжди провокують зростання інфляції і девальвацію гривні.

"Якщо українці будуть бачити, що гривня знецінюється, в тому числі шляхом введення купюр вищого номіналу, у них це спровокує бажання скуповувати так звані тверді іноземні валюти. А це провокує підвищення попиту на іноземні валюти. І, відповідно, може спровокувати більш високі темпи девальвації гривні", – пояснив експерт.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0