У Нацбанку пояснили причини зміцнення гривні

Економіка  28 вересня 2019 року, 08:30 1825

За літо й перший місяць осені вартість долара впала до показників трирічної давнини. Керівник проектів та програм Департаменту відкритих ринків Національного банку Емал Бахтарі пояснив, чому гривня зміцнюється та чому цього року не спостерігається сезонність коливання курсу гривні до долара. 

"Зараз на ринку спостерігається сприятлива ситуація. Імпортні товари, зокрема нафта та газ, які купує Україна, здешевшали. А для експорту, який ми продаємо, це дуже хороші умови. Цьогоріч рекордний урожай. Також у металургів дуже добрі обсяги валютної виручки. Варто не забувати про ІТ-галузь, яка щороку зростає. Дедалі більше українських компаній мають замовлення від закордонного бізнесу. Це сприяє тому, що на ринку стає більше валюти.

Читайте також:  Курйоз дня: українці просять Зеленського замінити гривню на більш стабільну валюту

Потім вступають в дію закони ринку і гривня міцніє", — пояснив Бахтарі. У Нацбанку виділяють і новий чинник, який вплинув на зміцнення гривні. "Новий фактор, який підтримує курс цього року, — це значні обсяги купівлі нерезидентами гривневих державних цінних паперів. Від початку року обсяг вкладень зріс у 15 разів і зараз тримається на рівні близько 97 млрд грн", — зазначив Бахтарі. Він також додав, що "фіксований курс – як цукерка, ціна якої насправді дуже висока. Він призводить до втрат, криз і створює ілюзію стабільності. Здорова ситуація — мати плаваючий курс, який адекватно реагує на те, що відбувається на ринку".

Нагадаємо, що гривня побила трирічний рекорд.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0