Відсьогодні з обігу вилучатимуть монети 1, 2 та 5 копійок: як відбуватиметься "заокруглення"

Економіка  1 жовтня 2019 року, 07:49 2560

Монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з готівкового обігу з 1 жовтня 2019 року. Для полегшення готівкових розрахунків в Україні можуть застосовуватися правила заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари до сум, кратних 10 копійкам.

Про це повідомив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

«Цей механізм є комфортним та не завдає незручності покупцям та продавцям. Досвід інших країн, які вводили подібні правила розрахунків, зокрема Угорщини та Чехії, свідчить про дотримання принципу справедливості при заокругленні», – зауважив він.

Читайте також:  Дрібні монети зникнуть з обігу: що стане з готівковими розрахунками

Заокруглення відбуватиметься наступним чином:

  • якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки, вона заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0;
  • якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок, вона заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0.

Якщо йдеться про безготівковий розрахунок, то заокруглення не відбуватиметься.

За словами Зайвенка, з часу запровадження вказаного механізму у липні 2018 року низка підприємств торгівлі та сфери послуг надають покупцям чеки із зазначенням суми до заокруглення та після заокруглення, інші – використовують власні бонусні програми лояльності (індивідуальні гаманці), куди зараховуються решта копійок у разі згоди покупця.

Заокруглення копійок

Джерело: Фінанси.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0