Сьогодні в обіг вводять монету номіналом 5 гривень

Економіка  20 грудня 2019 року, 09:23 1401 ФОТОФАКТ

Національний банк України ввів у обіг монету номіналом 5 гривень. На них, як і на банкноті, зображений Богдан Хмельницький. Новими монетами можна розраховуватися паралельно з банкнотами відповідних номіналів, причому необмежений період часу – поки монети поступово не витіснять банкноти в обігу.

Спеціально вилучати з обігу банкноти номіналом 5 і 10 гривень не будуть. Про це на брифінгу сказав директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Loading...

Читайте також:  Банкомат видав закарпатці сувенірні купюри, – соцмережі

 

Монета номіналом у 5 гривень – майже на 2 міліметри більша у діаметрі у порівнянні з двогривневою. Її вага – 5,2 грама.

Монета номіналом 5 гривень

На 2020 рік заплановано також випуск монети вартістю 10 гривень. Проте точної дати поки немає. Монета номіналом у 10 гривень / ілюстрація НБУ

Відзначимо, що з квітня 2018 року НБУ ввів в обіг монети номіналом 1 і 2 гривні, а у жовтні 2019 року вивів з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок.

Монета номіналом 10 гривень

Для чого вводять нові банкноти та виводять з обігу монети?

У Нацбанку вважають, що все це збільшить зручність розрахунків українців, а також призведе до більшої економії бюджету. Зокрема тому, що держава зменшить видатки на карбування нових монет малих номіналів.

Після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу – номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів.

Як раніше повідомляло інтернет-видання "PMG.ua", банкноти номіналом 50 і 200 гривень змінять дизайн.

 

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0