На допомогу по безробіттю в Україні виділили 6 мільярдів гривень

Економіка  27 квітня 2020 року, 16:36 1023

Кабмін виділив на допомогу по безробіттю майже 1,3 мільярда гривень, на компенсацію витрат на зарплати для малого і середнього бізнесу – понад 4,7 мільярда. Загалом Фонду соцстрахування виділено 6 мільярдів гривень на допомогу по безробіттю.

Про виділення грошей на допомогу по безробіттю повідомила пресслужба Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

Loading...

Читайте також:  Кілька країн ЄС пропонують заробітчанам роботу, але є нюанси

Виділені урядом гроші спрямують на виплату:

  • допомоги по безробіттю – 1,277 мільярда гривень;
  • підвищення мінімальної допомоги по безробіттю з 650 до 1000 гривень;
  • допомоги звільненим за власним бажанням з першого дня, а не як було раніше 91 дня;
  • всім безробітним з першого дня реєстрації, а не з сьомого як було раніше;
  • допомоги по частковому безробіттю – 4,723 мільярда гривень;
  • виплати малому і середньому бізнесу для покриття витрат на зарплату працівникам, яким скоротили робочий час під час карантину.

Ці гроші дозволять вирішити 2 ключові цілі, зауважив міністр економіки Ігор Петрашко.

"Перша (ціль) – це забезпечити реальну допомогу тим людям, які зараз, на жаль, уже втратили роботу. А друга – допомогти роботодавцям з виплатою зарплат їхнім працівникам і тим самим попередити звільнення, зберегти робочі місця", – пояснив міністр.

Читайте також:  Життя після карантину: які професії зникнуть та на кого варто вчитись

Зауважимо, що з 13 по 17 квітня кількість зареєстрованих в Україні безробітних   В Україні щодня з’являється 6 тисяч безробітних зросла на 29,9 тисячі людей – до 411 тисяч. Тобто щодня в Україні реєстрували до 6 тисяч безробітних.

Як отримати допомогу по безробіттю під час карантину

Потрібно заповнити дві заяви – про надання статусу безробітного і про призначення допомоги по безробіттю. Їх можна надіслати на електронну пошту центру зайнятості або ж віднести у центр і покласти у скриньку для кореспонденції.

Згодом кар’єрний радник зв’яжеться з вами для уточнення інформації. Важливо знати, що під час карантину виплата допомоги відбувається без особистого відвідування центру.

Крім того, під час карантину статус безробітного надається одразу ж після подання заяви. Зауважимо, що на період карантину мінімальний розмір допомоги на випадок безробіття зріс зі 650 гривень до 1 тисячі гривень.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0