"Тарифи на транспортування газу необґрунтовані!", – нардепи Петьовка, Лунченко, Поляк і Горват звернулись до прем’єр-міністра

Економіка  18 вересня 2020 року, 10:03 5769

Тарифи на транспортування природного газу викликають справедливе обурення у жителів Закарпаття. Майже всі власники приватних будинків у селах та містах за свої кошти купували труби для транспортування природного газу до будинків, самостійно сплачували за монтажно-пускові роботи з прокладання газопроводів та приєднання до мережі.  Чому мають платити за транспортування газу – не розуміють. Нагадаємо: влада напередодні виборів говорила про здешевлення комунальних послуг та послуг з громадян. Фактично ці послуги лише дорожчають.

Споживачі природного газу у всі країні обурені ще й тим, що вартість транспортування газу вираховується не з кількості спожитих кубометрів, а за незрозумілою формулою, в якій ідеться про газ, спожитий минулого року. Такі ж платіжки отримують споживачі, котрі ані в минулому, ані в теперішньому році газ не споживали взагалі, оскільки їх будинки ще не введені в експлуатацію.

У схожій ситуації опинились і підприємства, які у виробничому процесі використовують природній газ, своїми коштами прокладали мережі, іноді і в кілька кілометрів, а зараз вимушені ще й платити за транспортування газу. Говорити про негатив, який викликала вказана постанова навіть не доводиться: окрім обурення та збитків, наростає ще й соціальне невдоволення. 

Народні депутати України Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват, Владіслав Поляк звернулись до прем’єра Шмигаля, щоб він невідкладно доручив Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянути постанови про транспортування природного газу та запровадити дієві механізми нарахування плати за розподіл (доставку) природного газу виходячи з фактичних обсягів його споживання.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Еган 18.09.2020, 18:53
Ага,а з приведенням газу до стандартних умов уже все вирішили? А це теж ще плюс 10 % відсотків від спожитих кубів у зимові місяці.І ці 10% красиво йдуть Фірташу в кишеню.І це з кожного домогосподарства
аня 18.09.2020, 13:38
молодці, давно треба, система нарахування за минулі роки отстойна, розвод людей, літом газ обходиться споживачам по 20-30 грн за куб. Де зменшення ціни ?