Ані розмитнити, ані вивезти: власники "євроблях" опинилися в пастці

Економіка  26 жовтня 2020 року, 15:21 2949

Від початку 2020 року автомобілі на європейських номерах мали зникнути з українських доріг та дворів.

За нерозмитнену "євробляху" обіцяли штрафи у 170 тисяч грн, конфіскацію та підвищений інтерес поліції. Утім, грошове покарання на українській території не працює від слова "зовсім".

Уся річ в тому, що поліція таких авто не бачить, митниця штрафує тільки під час виїзду з країни, але тисячі українців все одно опинилися у пастці. Вони наразі не можуть розмитнити машину на єврономерах та вивезти її з країни, бо одразу загрожує шалений штраф у 170 тисяч грн.

Loading...

Читайте також:  Розмитнення авто в Україні хочуть зробити доступнішим

Вимоги штрафувати водіїв з 1 січня на 170 тисяч грн (або ж конфіскація) за порушення правил ввезення в Україну авто на європейських номерах, закріплені в законі №2288, що ухвалений Радою 19 грудня 2019 року.

Наступного ж дня (20-го грудня, – прим.) був ухвалений меморандум: поліція не зачіпатиме власників таких авто, допоки Рада не ухвалить обіцяні "євробляхерам" закони.

Попри це, згаданий меморандум захищає "євробляхерів" від обіцяних владою репресій лише на українських дорогах. За те, щоб виїхати на такій автівці закордон або розмитнити її, щоб продати – доведеться платити штраф або що стається все частіше – подарувати авто державі. Кількість ще нерозмитнених авто оцінюється в 1-1,5 млн.

Додамо, що "євробляхери" все ще сподіваються на ухвалення законопроєкту щодо доступного розмитнення, який й досі перебуває на розгляді у Верховній Раді. Зараз ставки розмитнення складені таким чином, що легалізація вживаного автомобіля у деяких випадках сягають 250-650% від його митної вартості.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0