В Україні подорожчає газ: прогнози

Економіка  17 листопада 2020 року, 20:33 3495

В Україні вартість природного газу буде рости до грудня. Відповідно буде й підвищуватися тариф на опалення. Такий прогноз зробив директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, передає UBR. 

"По-перше, ми входимо в так званий високий сезон, в опалювальний сезон, коли завжди підвищується ціна на газ. Від того, чи буде зима суворою або досить теплою, залежатиме і швидкість підвищення. Але точно збільшення буде", – вважає експерт.

На його думку, чи будуть підвищуватися тарифи на комунальні послуги, залежить від політичної волі вирішити боргову кризу в підприємств теплокомуненерго, яка безпосередньо пов’язана із заниженими тарифами.

Loading...

Читайте також:  Українцям перерахують абонплату за газ: усі отримають нові платіжки

За словами Валентина Землянського, тарифи на електроенергію до кінця року підвищуватися не будуть. Він пояснив, що до кінця року діє постанова про ПСО, підписана ще Кабінетом міністрів Володимира Гройсмана. Але після 1 січня такої гарантії більше немає, і "під ніж" цілком може лягти пільговий тариф, який гарантує для населення по 90 коп./КВт⋅г за перші 100 кВт⋅г.

"Я не заперечую ймовірності, що пільгові 100 кВт⋅г... будуть переглянуті, і весь обсяг електроенергії, який споживає домогосподарство, буде доведений до рівня 1,68 грн/кВт⋅г. Поки все говорить про те, що ціни і тарифи будуть продовжувати своє зростання. Щодо газу в нас щомісячне зростання, постачальники газу зобов’язані за 5 днів до початку місяця поставки, умовно кажучи до 25 числа, публікувати прогнозні ціни, які будуть діяти в наступному місяці. До грудня, думаю, вони будуть збільшуватися", – спрогнозував експерт.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
правда 17.11.2020, 20:44
Суки, що ще мож сказати, наживаються як хочуть на наівному електорату, продаючи народу корисні копалини за фантастичними цінами при умові, що ці ресурси належать НАРОДОВІ УКРАІНИ. Чи довго ще буде тривати таке знущання з украінців?