Степанов заявляє, що на 2021 рік на медицину планують виділити надто мало коштів

Економіка  18 листопада 2020 року, 12:56 651

У Державному бюджеті на 2021 рік, який було прийнято у першому читанні, недостатньо коштів передбачено на фінансування медицини. Зокрема, на підвищення зарплати лікарям. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу у  середу 18 листопада, перебуваючи на самоізоляції. 

"Ми готові доповісти за кожну гривню, яку ми запрошуємо. Зараз триває бюджетний процес. Тих коштів, які закладені в першому читанні на медицину, виходячи з наших розрахунків, їх недостатньо. Ми маємо велику надію, що наші народні депутати під час розгляду бюджету в другому читанні внесуть відповідні правки, які дозволять профінансувати медицину на тому рівні, на якому вона потребує. Це наша життєва необхідність", – каже міністр.

Ми вже цього року побачили, що таке недофінансування медицини, – зазначив Степанов. 

Читайте також:  Очільник МОЗу Максим Степанов озвучив важливу інформацію

Степанов сподівається, що наступного року зарплата лікарів може складати щонайменше 22-25 тисячі гривень "для лікаря, який починає свій шлях у лікарні після інтернатури".  Нагадаємо, 5 листопада Верховна Рада проголосувала за проєкт Держбюджету на 2021 рік у першому читанні. У документі на сферу охорони здоров’я передбачається 156,1 млрд гривень. 

Всього у 2021 році уряд планує витратити на сферу охорони здоров’я 4,2% ВВП. Водночас, очільник МОЗ Максим Степанов заявляв, що в бюджетному запиті МОЗ на наступний рік має бути 296 млрд гривень. 

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Еган 18.11.2020, 13:50
Бля,тошно від їхніх розрахунків- прорахунків.Все рівно все піде на дороги,на мєнтів,у кармани,а народ з свого кармана буде платити,якщо буле мати що,а ні - то природний відбір,і пенсійному фонду легше.Сцуки рідкі,і ще всі матєрні слова і то не відобразять огиди від цих тварєй сосущих.