В Україні прогнозують подорожчання молочної продукції

Економіка  24 листопада 2020 року, 08:14 818

Молочна продукція в Україні з початку наступного року може подорожчати на 2,5-5%, повідомляє Асоціація виробників молока.

Згідно з повідомленням, прибутковість виробництва молока в жовтні 2020 року стала найнижчою за останні п’ять років, що пов’язано з подорожчанням кормів через менший врожай кукурудзи.

Loading...

Читайте також:  Ціни на електроенергію для бізнесу різко зросли

“Затяжний дефіцит молока-сировини через значне скорочення поголів’я корів, а також тиск від ажіотажного зростання цін на кормові інгредієнти будуть підігрівати ціни на сировину. А значить, і ціни на готову молочну продукцію можуть зрости на 2,5-5% в залежності від продуктової категорії вже з 1 січня 2021 року”, – повідомляють експерти.

У зв’язку з тим, що господарствам не вдалося заготовити достатню кількість кормів, значна частина ферм буде змушена зменшувати поголів’я або взагалі виходити з бізнесу.

“Протягом всього 2020 року Україна щомісячно втрачала від 1000 до 1500 корів”, – йдеться в повідомленні.

В Асоціації підкреслюють, що ситуацію в молочній галузі погіршує рішення уряду і Верховної Ради скоротити бюджет державної підтримки для сільгоспвиробників – після першого читання проекту держбюджету на 2021 рік обсяг допомоги був скорочений до 4,5 мільярда гривень з 8,2 млрд.

Джерело: Фінанси.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0