В Україні перерахують тарифи на опалення й введуть нові абонплати

Економіка  4 грудня 2020 року, 08:14 85721

В Україні введуть абонплату на всі комунальні послуги, крім електроенергії. А тарифи на опалення будуть перераховувати щомісяця. Це призведе до того, що в середньому українці платитимуть за комуналку додатково близько 112 грн (абонплата), а тариф на тепло підвищать.

Це випливає із законопроєкту №2458, який Верховна Рада ухвалила в повторному другому читанні.

Українці мають право вибрати: або створити ОСББ і самим відповідати за стан комунікацій у будинку, або підписати колективний договір із постачальником комунальних послуг і платити йому абонплату цілий рік.

Loading...

Читайте також:  Проєкт держбюджету-2021: підвищення мінімалки відклали із липня на грудень

А без договорів, зокрема, не можна переглянути і тарифи на опалення. Нові правила дозволять перерахувати вартість тепла, а в майбутньому – врегулювати і питання з абонплатою.

Абонентська плата вже передбачена законом, але її введення перенесли через карантин. Член НКРЕКП Ольга Бабій розповіла: з 2018-го в тарифах не закладені суми на обслуговування й ремонт мереж. Відбулася законодавча колізія, внаслідок якої у постачальників, за словами Бабій, іноді немає грошей навіть на те, щоб надрукувати і виставити платіжки.

Тариф на опалення буде змінюватися разом із ціною на газ

Ще у жовтні мер Києва Віталій Кличко звернувся до Ради з проханням ухвалити законопроєкт №2458. Мовляв, це б дозволило через зниження цін на газ перерахувати вартість опалення й гарячої води. Але якщо в жовтні газ дійсно був дешевим, то зараз його вартість уже перевищила минулорічний показник.

Тому цього разу, ймовірно, через подорожчання блакитного палива зростуть ціни і на тепло. Складова газу в тарифах на тепло й гарячу воду – 70-80%. Платіжки за газ для більшості українців займають несуттєву частину в загальних витратах на комуналку. Так, близько 70% – вартість опалення, решта – гаряча вода, електроенергія, холодна вода та газ.

“Законопроєкт правильний, але немає плану реформ. Ухвалення правильного законопроєкту призведе до появи додаткових платіжок, потрібні додаткові кошти на додаткові платіжки”, – розповідає заступник голови профільного комітету Олексій Кучеренко.

Що ще зміниться:

  • запроваджуються диференційовані тарифи на транспортування та постачання теплової енергії (залежно від наявності або відсутності центральних та індивідуальних теплових пунктів), що дозволить уникнути подвійної компенсації споживачами витрат на утримання й обслуговування центральних та індивідуальних теплових пунктів;
  • скасовується вимога щодо формування загальнобудинкових тарифів на послугу з постачання гарячої води за наявності в таких будинках індивідуальних теплових пунктів, оскільки це вимагає багато часу і значних витрат від виконавців комунальних послуг, пов’язаних із здійсненням розрахунків, адмініструванням цих витрат;
  • постачальникам послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій або керівникам надається право достроково розривати відповідні договори, попередивши про це споживачів не пізніше, ніж за два місяці до дня розірвання договорів.
Джерело: Фінанси.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 6
Андрій 06.12.2020, 08:29
Это просто геноцид. Некак не нажрутся пидары.
Артем 05.12.2020, 23:20
Д
Бандерівець 05.12.2020, 21:27
Найвищий час вийти на вулиці і добитися скасування всіх так званих доставок,інакше-зрада,і злісна непокора у вигляді несплати ком.послуг(1 етап боротьби з жидо-злодійсько-олігархічними структурами) Далі буде...
Василь 05.12.2020, 18:54
Ми вже стогнем , від тягаря бо плитить нічим , а вам на це наплювати в місті із президентом недоколиханим
Олег 05.12.2020, 02:28
Підараси щоб ви згоріли карма не загонами!!!
Влад 05.12.2020, 01:27
Хтось ще хоче голосувати за" слуг народу"?