Як в Україні хочуть знизити тариф на газ: Шмигаль дав пояснення

Економіка  11 січня 2021 року, 20:17 6221

У Кабінеті міністрів напрацювали шляхи вирішення проблеми зростання тарифів на газ для населення. В уряді мають два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи.

Перший підхід пропонує Міністерство енергетики: формування тарифів на газ за формулою ціна на європейських хабах мінус транспортування газу до України.

Читайте також:  Зеленський провів нараду та дав термінове доручення

Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід пропонує державна компанія Нафтогаз: посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить Нафтогаз.

Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів.

– Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців, – пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також в Кабміні сформували механізм для зменшення ціни на транспортування газу. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг терміново проведе ретельну перевірку газопостачальників з найвищими тарифами на транспортування газу.

Джерело: Факти
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Порахуй 11.01.2021, 22:48
https://ukrsmeta.ua/gaz-propan-butan-kak-perevesti-metry-kubicheskie-v-litry/
1 11.01.2021, 20:26
Получиться їм знизити на пару копійок йолопи