Лідери «Рідного Закарпаття» разом із колегами з групи «Довіра» хочуть законодавчо захистити права побутових споживачів газу

Економіка  27 січня 2021 року, 16:27 669

Депутатська група «Довіра», до складу якої входять закарпатські народні депутати Роберт Горват, Валерій Лунченко, Василь Петьовка та Владіслав Поляк, 25 січня зареєструвала законопроекти №4635 та №4639 щодо захисту прав побутових споживачів природного газу.

Перед тим 12 січня представники «Довіри» розробили проект постанови №4580 щодо врегулювання цін на енергоносії. А зареєстровані цього тижня законопроекти покликані зупинити практику постійного підвищення цін на газ та врегулювати критичну ситуацію з тарифами на енергоносії.

Так, законопроект №4635 дає змогу Кабміну визначати максимальну ціну постачання для побутових споживачів, а також граничний рівень націнки. Крім того, врегульовується питання щодо постачальника «останньої надії» і вимоги до операторів газорозподільних систем.

Читайте також:  "Нафтогаз" оприлюднив лютневу ціну на газ

Законопроектом №4635 пропонується внести зміни до закону «Про ринок природного газу», згідно з якими Кабмін отримує право приймати рішення щодо пільгових цін для населення у разі режиму надзвичайної ситуації та/або карантину; також – визначати максимальну пільгову ціну постачання для побутових споживачів, а також граничний рівень націнки.

Окрім того, депутати групи «Довіра» пропонують ввести у законодавство норму, згідно з якою, у разі, якщо конкурс з визначення постачальника «останньої надії» не відбувся, Кабмін визначає таким постачальником компанію, єдиним акціонером якої є держава, тобто НАК «Нафтогаз України», строком на 1 рік.

Також законопроектом пропонується встановити, що тимчасово, до 1 січня 2025 року, обов’язки по забезпеченню природним газом побутових споживачів покладаються на постачальника «останньої надії». При цьому, споживачам, які здійснили передоплату вартості газу іншим постачальникам або мають переплату вартості газу, постачання газу здійснюється після завершення терміну дії таких договорів або вичерпання такої переплати перед іншим постачальником. Водночас, побутові споживачі і далі мають право на зміну постачальника природного газу.

Разом із тим, законопроектом 4635 пропонується визначити, що оператор газорозподільної системи, який надає послуги побутовим споживачам, повинен мати не менше 100 тис. підключень. Такі зміни сприятимуть зменшенню тарифу на послуги розподілу природного газу, бо саме у операторів з найменшою кількістю споживачів найвищі тарифи. На сьогодні ж, відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, оператор повинен мати не менше 50 тис. точок приєднання.

Читайте також:  Знижені платіжки за газ прийдуть тільки у березні

Законопроектом пропонується доручити Уряду:

  • до 1 квітня 2021 року розробити та впровадити механізм компенсації побутовим споживачам різниці між вартістю природного газу, сплаченою за січень 2021 року, та вартістю природного газу, розрахованою за граничною ціною на природний газ, встановленою КМУ;
  • забезпечити можливість учасникам ринку, які постачають природний газ побутовим споживачам, здійснювати закупівлю природного газу вітчизняного видобування у компанії із часткою держави в 100 відсотків.

Законопроектом 4639 пропонується поширити процедури Закону України «Про публічні закупівлі» на суб’єктів господарювання ринку природного газу, для врегулювання отримання газу побутовими споживачами за прийнятними цінами.

Депутатська група «Довіра» також готова підтримати й законодавчі ініціативи колег з інших фракцій і груп, які будуть направлені на здешевлення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, українців не штрафуватимуть за невчасну оплату "комуналки" за січень.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
123 27.01.2021, 20:27
Де ці лідери були раніше,як люди почали бунтувати,вони дуже сильно вічно переживаючі за народ кинулися закони писати.