Стало відомо, хто з закарпатців отримає компенсацію за спожиту електроенергію

Економіка  2 лютого 2021 року, 20:40 3470

Про компенсації за спожиту електроенергію сьогодні розповів заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка. Нагадаємо, йдеться про скасування урядом пільг на оплату електричної енергії. 

Як інформує пресцентр Закарпатської ОДА, за спільної ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Кабінету Міністрів та народних депутатів у Верховній Раді 29 січня схвалили закон, який передбачає виплату монетизованих компенсацій пільг, що були скасовані.

Передбачено виділення 1,4 млрд грн з Державного бюджету на виплату цих компенсацій. Відповідно до ухваленого закону, відшкодування отримають:

  • споживачі, які проживають у житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних електроопалювальними установками;
  • особи, які проживають у багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі у сільській місцевості);
  • багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Читайте також:  В Україні підскочать тарифи на електроенергію: скільки доведеться платити у 2021-му

Загалом на субсидії цього року виділено 36,6 млрд грн. Підприємства теплокомуненерго погодились не підвищувати ціни до кінця опалювального періоду.

Кабінет Міністрів і Асоціація міст України підпишуть Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води в Україні. Меморандум регламентуватиме домовленість, що тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не зростатимуть.

"Отже, усі гілки влади об’єдналися, щоб захистити людей від неконтрольованого зростання тарифів. Слід відмітити, що тариф не змінювався із 2017 року, а мінімальна заробітна плата збільшилась з 2017 року на 88% і це значно випереджає темпи зростання середньозваженого тарифу для населення (+32 % із врахуванням дифтарифу)", – зазначив Іштван Петрушка.

Щодо двозонних та тризонних лічильників Урядовим рішенням передбачено збереження коефіцієнтів дво- та тризонного обліку електричної енергії, щоб споживачі мали можливість самі оптимізувати та зменшити витрати. У разі використання «зонних» лічильників та оптимізації профілю споживання (перенесення електроспоживання на ніч), розмір платежу може бути суттєво знижено. Діють такі тарифні коефіцієнти 0,5 або 0,4 з 23-ї години до 7-ї години; і тариф складатиме 0,84 грн/кВт•год або 0,67 грн/кВт•год, відповідно". 

 Також актуально: В Україні за останні два місяці подорожчала електроенергія 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0