В Україні різко подорожчав бензин

Економіка  6 лютого 2021 року, 17:11 2793

В Україні за місяць, із грудня 2020-го до січня 2021-го, в середньому літр бензину подорожчав на 1,27 грн, а дизеля – приблизно на 1,30 грн. Таку ситуацію можна назвати "аномальною", бо традиційно в цей період вартість палива знижується через низький попит.

Про це заявив експрезидент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук: "Я б не став категорично стверджувати, що ціна ростиме далі, адже, як поведе себе зовнішній ринок – прогнозувати складно. Але точно можу сказати, що в найближчий місяць причин для того, щоб паливо подешевшало, я не бачу".

Читайте також:  Проїзд у маршрутках Мукачівського району подорожчав

За його словами, цього року відбувається аномалія. Грудень-лютий – це "мертвий" сезон споживання на ринку палива. Зазвичай у цей час ціни не ростуть, адже це відлякає ту невелику кількість клієнтів, яка ще залишається. До того ж, цьогоріч наклалися і карантинні обмеження, через що попит упав іще більше. Все вказувало на те, що ціни на бензин знизяться, але вони – раптово зросли.

Леонід Косянчук зазначив: зростання цін на бензин в Україні безпосередньо пов’язане з ціною палива на європейському ринку, звідки ми його переважно імпортуємо, і курсом гривні. Тільки з початку лютого бензин на європейському ринку подорожчав на 30 дол. за тонну. Тому і на українському ринку ціни відповідають.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0