Зеленський пропонує ввести "нульову" декларацію: що це таке і скільки потрібно заплатити

Економіка  4 березня 2021 року, 13:37 7367

Законопроєкт про "нульову" декларацію внесено до порядку денного ВР. Розробив і подав пропозиції президент Зеленський.

Дані Мінекономіки свідчать, що близько 30% ВВП України перебувають в тіні. Втім, є більш і песимістичний прогноз – майже половина всієї економіки. У Держстаті порахували, що 3,4 мільйони українців працездатного віку офіційно не працюють ніде, свої доходи вони, звісно, не показують.

Аби узаконити надходження, пропонують у період із 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року подати декларацію. Якщо є готівка, її потрібно покласти на рахунок у банку або ж купити облігації внутрішньої держпозики (цінні папери).

Читайте також:  Митниця скерувала у бюджет Закарпаття понад мільярд гривень

Такі "тіньові" статки пропонують показати всього один раз, а далі жити по закону.

Подавати "нульову" декларацію пропонують фізичним особам-резидентам України, а також фізичним особам-нерезидентам, які на момент отримання активів були резидентами. Не потрібно цього робити тим, хто з 2005-го заповнював декларацію згідно з антикорупційним законодавством (окрім як у випадку, якщо вони брали участь у конкурсі й програли його).

Декларувати потрібно буде будь-які активи (окрім готівки), рухоме і нерухоме майно, цінні папери, паї.

Не можна буде декларувати майно, отримане в результаті кримінальних порушень.

Скільки потрібно буде заплатити?

  • 5% для валютних цінностей, розміщених на рахунках в українських банках, сюди ж входять і решта активів, що є (зареєстровані) в Україні;
  • 9% – валюта на банківських рахунках та інші активи, які перебувають за кордоном, право грошової вимоги до нерезидентів,
  • 2,5% – за ОВДП, придбані в період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року до подання декларації.

У разі подання "нульової" декларації і сплати податку, держава обіцяє звільнити від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Я 26.04.2021, 21:53
Вибрали сосіть!
Батрак 06.04.2021, 14:52
Я минулого року працював 6 місяців по 11-12 годин по 6 днів на тиждень . Зарплата по 20тис за місяць. Дружина працює по 10 -12 год по6-8 днів з погодиною оплатою 35грн. Газ по7гр + доставка світло по 1,5гр двоє дітей учнів. Як вижити.????? Плачу за газ там є пдв,за електрику є пдв, за інтернет ,за телефон ,за все-все ,всюди пдв. А НА ПЕНСІЮ НЕ ПІДЕШ НЕМА СТАЖУ!!!!