Фінансисти дали прогноз курсу долара на тиждень

Економіка  8 березня 2021 року, 14:58 2892

Курс долара на міжбанку знизився завдяки підготовці до посівної. Гривні можуть допомогти і нові обмеження через COVID-19. 

Гривня повертає позиції. Що відбувається на валютному ринку

Лютий пройшов неоднозначно для гривні: в перші два тижні курс досяг мінімуму майже за півроку (27,66 грн/$), але до кінця місяця курс повернувся до рівня 28 грн/$.

Опитані фінансисти відзначали тимчасовий характер девальвації. Початок березня підтвердив ці прогнози: вже в перший тиждень місяця гривня зміцнилася на 21 копійку в порівнянні з п’ятницею, 26 лютого – до 27,77 грн/$. Цього року курс долара опускався нижче тільки одного разу – 8 лютого – до того самого курсового мінімуму з вересня 2020-го.

Читайте також:  Де у Закарпатті підзаробити грошей: що пропонують та скільки платять

Увечері п’ятниці, 5 березня, долар в банках можна було купити по 27,77 - 27,95 грн/$, євро - по 33,20-33,55 грн/€.

Перехід курсу в діапазон 27-27,5 грн/$ міг відбутися ще в лютому, припускали опитувані банкіри. На заваді стали погодні умови, через які українські аграрії були змушені розпочати посівну кампанію 2021 року із затримкою в кілька тижнів.

Як це впливає на курс? Для посівної потрібна гривня, що змушує агроекспортерів активніше продавати валютну виручку (з літа 2020 у експорту немає зобов’язань з продажу валюти в Україні, раніше - були).

Цей фактор буде впливати на валютний ринок до кінця березня, очікують опитані фінансисти.

Крім посівної додаткову підтримку гривні в кінці лютого-початку березня надали податкові платежі (компанії як раз в цей період проводили розрахунки з бюджетом, тим у кого на руках була валюта доводилося міняти її на гривню).

Ще один фактор, який грає на користь гривні – ситуація з коронавірусів. У четвер прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд не виключає можливості ще одного жорсткого локдауна через зростання показників захворюваності.

Для економіки це означає чергове ослаблення ритейл-імпорту, а з ним – і попиту на валюту.

Читайте також:  Зарплата медикам: скільки обіцяє міністр лікарям та медсестрам

Що далі? Прогноз до 12 березня

Опитані фінансисти очікують, що зміцнення гривні продовжиться і в другий тиждень березня.

Прогнозний діапазон до 12 березня – 27,5-27,8 грн/$.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0