Курс долара зміниться: НБУ показав вартість після вихідних

Економіка  10 квітня 2021 року, 10:41 107022

Як ідеться в довідкових даних НБУ, в Україні курс долара з 9 до 12 квітня знизиться до 27,9 грн/$. Регулятор показує усереднене значення курсу, реальна вартість валюти формується на основі балансу попиту і пропозиції на ринку.

Гривня може пробити психологічну позначку вже в найближчий тиждень, спрогнозував керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин. Покупці на тлі щораз більших ризиків нарощують свою активність. З іншого боку, продажу валюти з боку експортерів недостатні для утримання на ринку балансу.

"Перевага покупців забезпечують нерезиденти, які на тлі зростання ризиків ескалації військових дій на Донбасі входять в долар, щоб в будь-який момент вивести свої інвестиції. Тільки за останній тиждень нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП на більш ніж 2,50 млрд грн", – сказав аналітик.

Читайте також:  Курс долара на квітень: як вплине на курс валют можливий локдаун та загрозливі дії РФ

Головні ризики для гривні:

  • загроза військової ескалації на Донбасі;
  • складна епідеміологічна ситуація;
  • іноземці позбавляються від українських цінних паперів;
  • провал вакцинації і зростальна інфляція.

При цьому Мінфін не поспішає підвищувати ставки для стримування інвесторів. У той же час, НБУ заявив, що "не буде стримувати курс", чим засвідчив можливість великих курсових коливань, а також спрогнозував зниження ВВП у першому кварталі. Переговори з МВФ йдуть важко, регулятор намагається берегти резерви, які знизилися до 27 млрд доларів.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Орест 10.04.2021, 22:32
Не пішли би Ви нахуй з тим долларом.Як без нього жили ,х..й його зна!