Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Валютні кредити в Україні: позики населення перевели в гривню

Валютні кредити в Україні: позики населення перевели в гривню

У Верховній Раді у вівторок, 13 квітня, монобільшість 273 голосами підтримала у другому читанні законопроєкт №4475, який дозволить провести конвертацію всіх валютних кредитів населення в гривню.

ВІДЕО ДНЯ

Документ спрямовано на захист позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, від зловживань із боку кредитодавців. Також він має на меті сприяти відновленню платоспроможності позичальників, які отримали кредити, але не змогли своєчасно здійснювати платежі. Про це йдеться на офіційному сайті ВР. 

Законопроєктом передбачено:

Реклама
 • поширити норми законопроєкту на всі споживчі кредити, надані в іноземній валюті, за якими грошові зобов’язання, виражені в іноземній валюті, повністю не погашені;
 • провести обов’язкову реструктуризацію на підставі закону, умови реструктуризації визначити законом;
 • за результатами реструктуризації перерахувати всі грошові зобов’язання у гривні за офіційним курсом, установленим НБУ на день реструктуризації;
Читайте також:
Закарпатців попереджають про шахраїв, які оформляють на людей кредити онлайн
Реклама
 • визначити виключний перелік зобов’язань, які покладаються на позичальника за результатами проведення реструктуризації;
 • встановити протягом трьох років заборону примусово здійснювати стягнення на житлове нерухоме майно боржника для забезпечення виконання простроченого зобов’язання за договором, зобов’язання за яким реструктуризовано.

Також Верховна Рада підтримала законопроєкт №4398, який має на меті зобов’язати Фонд гарантування вкладів не пізніше ніж за 30 днів до публікації оголошення про відкриті торги запропонувати позичальникові погасити заборгованість на суму не меншу за оціночну вартість його активу.

Крім того, документом пропонується вилучити зі складу ліквідаційної маси житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника. За умови, що воно не перевищує 60 кв. м, або 13,65 кв. м на кожного члена сім’ї для квартири або 120 кв. м для житлового будинку.

Реклама

Боржник, котрий мешкає у такому житлі, за рішенням господарського суду може виплачувати мінімальну суму щомісячного виконання плану реструктуризації.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно