"Приватбанк" скоро виставлять на продаж, – ЗМІ

Економіка  16 квітня 2021 року, 14:46 7128

За планами НБУ, скоро на продаж виставлять "Приватбанк". У Нацбанку вважають, що приватизація "Приватбанку" зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США і ЄС. Про це в інтерв’ю GlobalCapital заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

"Наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів. Ми сподіваємося, що найближчим часом міжнародні банківські групи придбають частки в українських держбанках. Згідно з нашими планами, скоро на продаж буде виставлено найбільший банківський актив України – "Приватбанк". Ми вважаємо, що приватизація "Приватбанку", якому належить 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США і ЄС", – розповів Шевченко.

За його словами, Нацбанк продовжує підтримувати стратегію "Приватбанку" в судах з його ексвласниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Він додав, що зараз у справі "Приватбанку" проходить близько 100 судових процесів.

Читайте також:  Банки почнуть примусово списувати борги українців: хто потрапить "під приціл"

"Це виключно складне питання",– заявив голова НБУ. Водночас, відповідаючи на питання, якою є ймовірність, що ці процеси завершаться до кінця цього року, Шевченко відповів: "По суті, це наша ціль. Сподіваємося, що судові справи будуть завершені, і ми зможемо зосередитися виключно на стягненні активів".

Також він сподівається, що за 5 років частка держави в банківській системі знизиться з 55% до 25%, що допоможе їй стати більш незалежною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0