Заробітчани постраждають через нову ініціативу Кабміну: від них хочуть забрати субсидії

Економіка  22 квітня 2021 року, 10:27 68853

Держава збирається значно заощадити на субсидіях. І потрапити "під роздачу" можуть заробітчани. Як по-новому нараховуватимуть субсидії та які зміни готують, читайте у нашому матеріалі.

Через прийнятий Кабміном проєкт постанови про посилення адресності надання житлових субсидій, підстав для відмов у її нарахуванні може побільшати. Метою для такого урізання є відсіяти надання субсидій особам, які не належать до категорії соціально вразливих чи, насправді, не потребують такої допомоги. Міністерство фінансів та Міністрество соціальної політики в даний час працюють над нормами та конкретними механізмами перевірки субсидіантів.

Читайте також:  Податкова амністія зачепить також заробітчан: що це означає

В ухваленому проєкті постанови прописані деякі обмеження, які слугуватимуть підставою для відмови у призначенні субсидії. Серед іншого, держава буде звертати увагу на дороговартісні покупки, доходи від депозитів, чи купувала особа іноземну валюту та цінні метали, а також перевірятиметься, чи перетинала людина кордон.

Фахівці зазначають, що в документі є купа неясностей:

  • не чітко прописана мета поїздки за кордон, через яку можуть не дати субсидію. До прикладу, людина може виїжджати до родичів чи на лікування – це не обов’язково можуть бути виїзди з метою заробітку;
  • як бути з купівлею іноземної валюти та дорогоцінних металів? Якщо людина купила 100-200 у.о. або золотий ланцюжок, чи буде це підставою для скасування субсидій та й взагалі, як це можна відслідкувати;
  • неясність із доходами від депозитів – чи є межа для цього доходу, після якого людина не може претендувати на отримання субсидії. Приміром, людина має маленький депозит і дохід від нього кілька сотень гривень на рік, що є неспівмірним із вартістю наданих впродовж року житлово-комунальних послуг.

Трохи світла на ситуацію пролив заступник мінсоцполітики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу "Інтер". За його словами, перепризначення субсидій почнеться вже із 1 травня. Під час попереднього моніторингу було виявлено, що не всі ті, кому нарахували субсидії, потребували її. Зафіксовані окремі випадки, коли після отримання субсидії люди вже за деякий період купляли валюти на понад мільйон гривень.

"Але ж субсидія – це адресна соціальна допомога тим, хто не може, а не тим, хто не хоче оплачувати комунальні послуги. Тому встановлюється чітке правило: якщо претендент на субсидію зробив покупку вартістю понад 50 тисяч гривень, виплати йому не призначатимуть. Крім того, вводяться обмеження при наявності у родини двох житлових приміщень, двох транспортних засобів і так далі", – розповів Музиченко.

Читайте також:  Заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Експерт Андрій Павловський відзначає, що посилення вимог до отримувачів субсидій може не стільки позначитись на "багатих вовках", які прикидаються "бідними овечками", скільки на тих, кому насправді потрібна допомога від держави.

"Щоразу вимоги для отримання субсидій стають все жорсткішими і складнішими, – констатує експерт у коментарі Укрінформу, – Тобто, все робиться для того, аби тих, хто отримує субсидії, було менше. Є офіційна статистика: якщо станом на грудень 2017 року майже 7 мільйонів українських домогосподарств мали субсидії, то цього року їх поменшало до 3 мільйонів".

Експерт переконаний, що таке різке падіння відбулося, переважно, за рахунок заробітчан. А все через припис, який унеможливлює отримання субсидії родиною, якщо упродовж 60 діб хтось із її членів не сплачує ЄСВ (якщо він офіційно не оформлений як безробітний). А люди, котрі тимчасово або постійно працюють за кордоном, єдиного соціального внеску, зазвичай, не платять.

Водночас Андрій Павловський вважає, що держава мала б навпаки бути вдячною заробітчанам, які щороку переказують в Україну понад $10 млрд, що підтримує економіку й валюту більше, аніж кредити від міжнародних фінансових інституцій.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 14
Олеся 23.04.2021, 23:09
А чого тільки заробітчанам треба бути вдячними? А тим, хто тут працює? Давайте всім роздамо субсидії із вдячності.
Кузя 23.04.2021, 21:53
Неспокойно дали субсидию, ещё и назад требуют скаты себе в карман, а ты хоть зголода здыхай
Раб 23.04.2021, 10:41
Цирк! Людям компенсацию платить нужно за то, что они здесь заработать не могут даже на самое необходимое, а вы "заощяджуете" в карман себе. Бляди и гниды.
Наталья 23.04.2021, 09:45
А 2 жилья! Дача и квартира заработали раньше, а сейчас на хлеб хоть бы заработать ! Дайте жить и работать !
Оксана 23.04.2021, 07:45
Субсидию давать нуждающимся а не заробитчанам и тем кто получают паи и покупают машыны
Татьяна 23.04.2021, 07:19
Я вообще за отмену субсидий, или дать её только одиноким старикам. Остальным пусть помогают дети. Это не допустимо, чтобы человек работал за границей и пользовался субсидий. И по поводу депозитов, какая разница сколько получает от маленького депозита? Как правило, депозит пополнят ежемесячно, да же если и не пополнят, пусть снимают депозит и платят услуги. Вот с покупкой валюты или золота сложнее отследить.
Андрій 23.04.2021, 00:58
Держава нічого людям не дала а ще і требує срав я на них, нічого цим хапугам не давайте.
Лора 22.04.2021, 18:29
Зеленского-под сраку и окунуть лицом в гавно!
Рита 22.04.2021, 16:56
Какой размер субсидии назначают,что люди могут купить золото ,валюту и ещё умудряются положить на депозит?я вроде бы получаю субсидию,но ничего не получается секономить и купить,я последний раз покупала себе трусы 10 лет назад,а сейчас не могу,даже маленьким детям не хватает на еду.Напишите секрет,как получать такие субсидии!
!" 22.04.2021, 15:07
Сволочі! З нещасних сімей заробітчан вирішили познущатися!
Анонім 22.04.2021, 13:50
З себе нехай знімають мільоніні податки, жирують на людях, ми нічого не отримуємо від
Uhu 22.04.2021, 12:41
111 Ta KOCA do was . Jaki wu duraku , wu Dusche straschni satanu . Wu wusduchajete Sami Sa Taki slowa. Majdanu wam treba da ? Piderasu
Коса 22.04.2021, 11:41
Скоріше вже б вибори, щоб вигнати цих зепокидьків з зради. Та перестріляли і спалити зелених слуг сатани. Пора збирати майдан.
111 22.04.2021, 11:33
Зеленский! Иди ты на хуй со своей командой.