Курс долара в Україні зміниться: НБУ показав вартість після вихідних

Економіка  24 квітня 2021 року, 09:36 2295

Як йдеться в довідкових даних НБУ, в Україні курс долара до 26 квітня знизиться з 28,06 до 27,90 грн/$. Реальна вартість долара формується на ринку в результаті балансу попиту і пропозиції. Регулятор ж показує усереднене, довідкове значення.

Настрої учасників українського валютного ринку переламала новина про те, що РФ відводить війська від кордонів з Україною. Це істотно знизило ризики військової ескалації.

"Охочі купити долар "про запас "прибрали свої заявки з ринку. Якщо військові ризики будуть знижуватися і далі, то фактором ризику залишатиметься лише епідеміологічна ситуація", – пояснює аналітик RoboForex Андрій Гойлов.

Читайте також:  Курс долара в Україні може різко змінитися: до чого готуватись

Показовою буде реакція іноземців, додає експерт. Останнім часом вони активно скорочували свої позиції в ОВДП. З початку поточного місяця вони продали цих паперів на 6,79 млрд грн, тепер обсяг їх вкладень становить 97,61 млрд.

Що вплине на курс валют:

  • зниження загрози військової ескалації;
  • прийдешні свята;
  • попит на український держборг (облігації внутрішньої держпозики, ОВДП).

"Іншим індикатором настрою інвесторів стане курс ВВП-варантів України. На думку аналітиків Morgan Stanley, вони зараз істотно недооцінені ринком. В умовах жорстких карантинних обмежень попит з боку імпортерів на міжбанку як і раніше слабкий, що в подальшому буде сприяти зміцненню гривні", – підсумував Гойлов.

Нагадаємо, курс долара в Україні подолав психологічну позначку.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
7348 24.04.2021, 09:43
То все так. Перед празниками спеціально занижують, коли заробітчани приїжджають