Робота за кордоном: українських заробітчан чекають на сезонні роботи у Польщі

Економіка  5 травня 2021 року, 14:03 30082

Робота в Польщі приваблює чимало українських заробітчан. Популярністю користується як робота в Польщі для жінок, так і робота в Польщі для сімейних пар. Країна-сусідка цьогоріч чекає масового напливу заробітчан з України.

Наприкінці травня і в Польщі, і в інших країнах розпочинається активний сезон збору врожаю ягід, зокрема полуниці, смородини і  черешні. Тому зараз роботу за кордоном, і, зокрема, вакансії в Польщі шукають тисячі українських заробітчан. Водночас сезонним працівникам зрізали зарплату порівняно з доковідним періодом.

Про це йдеться в матеріалі видання "Страна". Для в’їзду в Польщу потрібен тест на COVID-19 (багато роботодавців компенсують витрати на нього) і дозвіл на сезонну роботу на 9 місяців, яке оформляють у візових центрах. Але попри це, робота в Польщі на місяць – саме те, що шукає багато заробітчан. Є й ті, хто пише в пошуковику робота в Польщі по біометрії.

Читайте також:  Експерт дав сумний прогноз стосовно заробітчан

За словами глави польської національної асоціації виробників фруктів і овочів Вітольда Богути, у пік сезону польським фермерам потрібні близько ста тисяч робочих рук, і переважно це – українці. Самі поляки їдуть до Німеччини, де платять більше.

Робота в Польщі

Зарплату знизили через карантин. "У травні починається збір полуниці, платять 2,5-3,5 злотих за козуб (18-25 грн), а не 4-5 злотих (30-36 грн), як до пандемії", – пояснює фахівчиня із працевлаштування за кордоном Інна Миць.

Та навіть попри це сезонна робота за кордоном для багатьох українських заробітчан є привабливою. І хоча після пандемії коронавірусу зарплати знизили, однак навіть у сусідніх країнах можна заробити більше, ніж в Україні. Тому робота в Польщі для чоловіків, робота для жінок за кордоном і робота для сімейних пар для сотень тисяч українців залишається чи не єдиним способом заробити на життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 6
Яна 06.05.2021, 09:47
Працювати на цих полях зі збору ягід, то каторга. Вже краще йти на заводи і по змінах робити, ніж там і в дощ, і в спеку.
Ольга 06.05.2021, 08:56
Получается тест на ковид нужно и в Украине сделать, потому что, не пропустят украинские пограничники и тест в Польше ещё второй раз делать, если не признают тесты сделанные в Украине? Скачивание денег с людей по полной! Есть какое то постановление или правила, чтобы не требовали тест на украинский границе? Спасибо за ответ
Ковід 06.05.2021, 00:52
Помилка: для в'їзду в Польщу тест на ковід не потрібен. Польща не визнає українські тести. Тест потрібно робити у Польщі: ПЛР або антиген
До Васі 05.05.2021, 22:21
Неправда. Я в Познані робив 2 роки і все ок було
Вася 05.05.2021, 21:42
У Польщі скотське ставлення до українських заробітчан. Краще вже в Чехію їхати. У Брно
Орест 05.05.2021, 15:29
Та вони взагалі офігіли в тій Польщі. Пахати треба, а зарплати хочуть знизити? Такого ніде в світі нема!