Понад тисячу доларів за монету: як виглядають копійки, які продають за шалені гроші

Економіка  20 травня 2021 року, 12:38 102737 ФОТО
Понад тисячу доларів за монету: як виглядають копійки, які продають за великі грошіФОТО: Violity

Цінні монети України можна продати за великі гроші. І аукціони з їх продажу – цьому підтвердження.

Аналізуючи один із таких ресурсів, де можна продати і купити монети, можна зустріти лот – 15 копійок 1992 року. Монета викарбувана штемпелем без заготовки. І за неї станом на момент підготовки матеріалу просять майже 30 тисяч гривень, що в доларовому еквівалентні сягає 1090 у.о.

На спеціалізованих форумах можна знайти експертів, які підтвердять або спростують цінність монети, адже інколи різного роду шахраї намагаються ошукати довірливих покупців. Тому варто ретельно розібратись і впевнитись перед покупкою в цінності тої чи іншої монети.

Читайте також:  За деякі монети готові заплатити десятки тисяч гривень: як виглядають копійки

"Монета викарбувана штемпелями, які раніше "бились" без заготовки. Тому на монеті проглядається аверс і реверс інших сторін. Ці браковані штемпелі відомі, вони як гарант справжності", – обговорюють дану "п’ятнадцятку" на одному із форумів.

Цінні монети України – 15 копійок 1992 року

Варто відзначити, що будь-яка копійка 1992 року із ступінчастою верхівкою правого верхнього листа коштує від 30 до 50 грн. А якщо в монети ще будуть великі ягоди, це може бути дуже рідкісний різновид 1.35АА. У 2019-му таку монету продали на аукціоні за 11 тисяч гривень.

Де можна продати монети

Найвигідніше продати монети можна на спеціалізованих аукціонах. Після перевірки автентичності, продавець має змогу поставити стартову ціну, далі все відбувається за традиційними правилами: покупцем визнається той, хто зробив максимальну ставку до моменту завершення торгів.

Скупкою монет в Україні займаються і ряд приватних колекціонерів. Звісно ж, ціни у них набагато нижчі. В оголошеннях вони зазначають, що готові купити старовинні, рідкісні та ювілейні монети. Зазвичай вони пропонують безкоштовну оцінку копійок, а також можливість отримати кваліфіковану консультацію нумізматів.

Ціни на монети України, навіть якщо вони мають ідентичні номінали, можуть суттєво відрізнятись. На їх вартість особливо вливає їх стан. Чимало нумізматів називають цей фактор найважливішим. Для кожної монети цей фактор індивідуальний, саме тому так наголошується на оцінці вартості копійок фахівцями.

До слова, раніше інтернет-видання "PMG.ua" писало про сучасні цінні монети України, які можна продати за кілька тисяч гривень. В цій же публікації наводиться каталог (таблиця) цінних монет України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 18
Андрій 21.05.2021, 00:40
Можете розслабитись, дані монети зразу на заводі розбирали свої. Шукайте 5 коп немагнітні