Скільки заробляють сімейні лікарі в Україні

Економіка  24 травня 2021 року, 13:24 12590

Для України інститут сімейної медицини, як то кажуть, справа молода. З’явився тільки в 2018-му. На сьогодні сімейних лікарів у нас вже близько 15 тисяч. За минулі три роки з ними підписали декларації понад 30 млн українців.

Якщо дивитися в корінь, то умови роботи від перейменування старого доброго терапевта в сімейного лікаря особливо не змінилися. Ті ж кабінети, ті ж ділянки. Але і без нововведень, звичайно ж, не обійшлося.

Читайте також:  Прем’єр-міністр анонсував всім українцям ріст середньої зарплати: яку суму він назвав

Головне з них – пряма залежність розміру заробітної плати сімейного лікаря від кількості підписаних декларацій. Офіційно це називається – гроші ходять за пацієнтом.

– Три роки тому, коли все тільки починалося, середня сума за одного пацієнта, в залежності від його віку, становила 370 грн на рік. Ліміт декларацій для одного лікаря доходив до 1 800, – розповіла сімейний лікар одного з державних медичних установ Людмила Сердюк. – Потім, роки півтора тому, ставку підвищили в середньому до 650 грн.

Як розповіла Людмила Сердюк, робочий день у неї ненормований. Особливо в нинішні коронавірусні часи. Декларацію з нею підписали близько 700 чоловік. Як і в колишню терапевтичну буденність, після прийому в поліклініці по чотири-шість годин на день, вона ходить по викликах і консультує онлайн. Нерідко пацієнти телефонують додому, іноді в досить пізній час, нерідко у вихідні дні. І з цим нічого не поробиш.

Джерело: Факти
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0