Українців чекають нові ціни на продукти

Економіка  6 червня 2021 року, 20:27 1702

В Україні можуть знизити податок на додану вартість на хліб, борошно, гречку, яйця, молоко. Так хочуть домогтися здешевлення цих та інших соціально значущих продуктів.

Про це розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький в ефірі каналу "Україна 24". Він прокоментував внесений до Верховної Ради відповідний законопроєкт.

"Є кілька обговорень, яким повинен бути перелік. Сьогодні є вже затверджений, де відбувається щоденний моніторинг цін. Це базові продукти, з яких можна починати. До них відносяться хліб, батон, борошно, гречка, вівсянка, пшоно", – зазначив чиновник.

Читайте також:  Ціни на газ у червні перерахували для всіх українців: опубліковано повний список тарифів

Також, додав він, є фактично базові продукти, такі як цукор, м’ясо птиці, яйця, і базові молочні – молоко, сметана, масло. Саме з цих трьох категорій, найімовірніше, й буде розпочинатися розгляд законопроєкту в Раді.

Висоцький підкреслив, що тільки за результатами ухвалення проєкту закону можна буде оцінювати його ефект для споживачів, враховуючи, що буде менше надходжень до бюджету.

"Головна мета, і виробники її підтримують, – щоб ціни знизилися, і споживачі за тих само витрат збільшили своє споживання", – підсумував він.

Зазначимо, що йдеться про законопроєкт №5425-2, яким пропонується знизити ПДВ з 20% до 14% на низку соціально важливих продуктів в Україні. Авторами документа виступила група народних депутатів від різних фракцій.

Водночас директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що в червні ціни на продукти будуть як і раніше рости. Прогнозується подорожчання не на все продовольство, проте основні тенденції, що встановилися на українському ринку, поки збережуться. Вартість продуктів із овочевої групи досить висока і залишатиметься такою принаймні до кінця другої декади червня.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0