Виплати на дітей при народженні пропонують збільшити до 150 тисяч гривень

Економіка  7 червня 2021 року, 09:24 3431

Виплати при народженні дитини можуть зрости. Слідом за урядовим законопроєктом № 5585, яким пропонується збільшити виплату при народженні дитини до 50 тис. грн, до парламенту внесено альтернативний проєкт Закону № 5585-1.

Його авторами виступила чисельна група народних депутатів, більшість з яких входять до складу партії "Слуга народу". Серед них – Данило Гетманцев, Ірина Аллахвердієва, Максим Бужанський, Сергій Кузьміних та інші.

Читайте також:  Виплати на дітей планують збільшити: скільки платитимуть відразу та кожного місяця

Зокрема, законопроєктом пропонується виплачувати допомогу при народженні дитини залежно від кількості дітей у сім’ї:

  • при народженні першої дитини – 50 тис. грн;
  • другої дитини – 100 тис. грн;
  • третьої і кожної наступної дитини – 150 тис. грн.

Виплату пропонується здійснювати одноразово у фіксованій сумі при народженні першої дитини – 15 тис. грн, при народженні другої дитини – 30 тис. грн, при народженні третьої і кожної наступної дитини – 45 тис. грн. Решта суми буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

На думку авторів документа, таке підвищення буде стимулом для збільшення народжуваності дітей і дозволить сім’ям у перші роки життя дитини забезпечити її найнеобхіднішим. "Збільшення розміру допомоги при народженні дитини дозволить зробити перший крок до подолання негативної тенденції зменшення населення держави", – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Нагадаємо, 26 травня на засіданні Уряду був схвалений законопроєкт про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини, який не переглядався ще з 2014 року. Документ розробили в Міністерстві соціальної політики. Вже 28 травня його внесено до парламенту.

Цим проєктом пропонується:

  • з 2022 року при народженні першої і кожної наступної дитини надавати допомогу в розмірі 50 тис. грн. Одноразова виплата становитиме 25% від суми (12 500 грн), а решту грошей виплачуватимуть протягом наступних 36 місяців рівними частинами (1041 грн);
  • з 2023 року проводити щорічну індексацію виплат (грудень порівняно з груднем попереднього року).

Зараз розмір держдопомоги українським сім’ям при народженні дитини становить 41 280 грн, відразу виплачується 10 320 грн, а решту грошей сім’я отримує протягом 36 місяців рівними частинами (по 860 грн щомісяця).

Раніше повідомлялось, що ціни на газ у червні перерахували для всіх українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0