"Податок на Google": Зеленський підписав закон

Економіка  28 червня 2021 року, 20:34 1610

Президент Володимир Зеленський підписав закон про "податок на Google", ухвалений Верховною Радою 3 червня. Про це повідомила пресслужба президента у понеділок, 28 червня.

Читайте також:  На деякі квартири хочуть ввести податок

"Документ визначає особливий порядок оподаткування податком на додану вартість компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України. Це дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету від ПДВ. Такі правила оподаткування вже стають звичною практикою в іноземних державах, наприклад у країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані", - йдеться у повідомленні.

Закон зобов’язує іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, зареєструватися платниками податку на додану вартість, якщо загальна сума їх операцій перевищує 1 млн гривень на рік.

Під електронними послугами мають на увазі:

  • постачання зображень або текстів, фотографій, електронних книг і журналів;
  • постачання аудіо, відео, ігор, азартних ігор і послуг участі в таких іграх;
  • доступ до хмарних технологій;
  • постачання (на основі ліцензії) програмного забезпечення і оновлень до нього, а також дистанційне обслуговування ПО і електронного устаткування;
  • надання послуг реклами в інтернеті, мобільних програмах та інших електронних ресурсах.

Від сплати ПДВ звільняються операції з постачання послуг з дистанційного навчання і освітніх послуг через Інтернет.

Закон також передбачає, що з 1 січня 2022 року скасовується ПДВ при оплаті українськими компаніями послуг з виробництва або розповсюдження реклами за кордоном.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0