Українців очікує підвищення податків: подробиці

Економіка  4 липня 2021 року, 12:23 2068

Верховна Рада у першому читанні прийняла за основу законопроект № 5600, який передбачає підвищення податків для українців. Законопроектом вносяться зміни до Податкового Кодексу та інших законодавчих актів, якими пропонується збільшити на 5 %: ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку (крім ставок за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням індексу споживчих цін за 2020 рік. Збільшити на 14,5%: ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції за 2020 рік. 

Читайте також:  Податок на квартири та будинки з 1 липня: кого це стосується та який розмір

Закон також пропонує діючу ставку акцизу за 1 л пива, замінити на ставку за 1 л 100-відсоткового спирту, виходячи з середньозваженої міцності пива за 2019-2020 роки 4,88 відсотка об’ємних одиниць та індексу споживчих цін за 2020 рік 5%. Також в адмініструванні податків і зборів пропонується:

 • надати право контролюючим органам стягувати податковий борг, який виник у результаті несплати самостійно визначеного платником грошового зобов’язання у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду;
 • встановити забезпечення податковою заставою донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов’язань, на час адміністративного або судового оскарження;
 • встановити тимчасове обмеження (за рішенням суду) у праві виїзду керівника юридичної особи – боржника за кордон до повного погашення податкового боргу;
 • надати право податковим органам отримувати на запит інформацію (пояснення) від платника не лише по факту виявленого правопорушення, а й з інших питань, пов’язаних з оподаткуванням, можливих порушеннях у господарській діяльності платника, здійснених операціях.

В податку на доходи фізичних осіб пропонується:

 • запровадити оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості;
 • звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходи, отримані платником податку у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових (процентних) ставок, яка виплачується в рамках бюджетної програми “Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва” та державної програми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, а також суми коштів, отриманих платником податку на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій.

В податку на додану вартість пропонується:

 • Встановити обмеження бюджетного відшкодування ПДВ для платників-посередників, у разі придбання та/або імпорту товарів, що у подальшому постачаються на митній території України.
 • Розширити базу оподаткування за рахунок оподаткування операцій з постачання всього ринку житла (об’єктів житлового фонду), крім житла, що будується за бюджетні кошти.

Зазначається, що оподаткуванню ПДВ підлягають операції з реалізації Національним банком України дорогоцінних металів (крім інвестиційного золота) фізичним та юридичним особам.

В акцизному податку пропонується:

 • Скасувати пільги з акцизного податку для платників, які здійснюють постачання електричної енергії (когенераційної та/або з відновлювальних джерел).
 • Обмежити накопичення запасів тютюнових виробів перед підвищенням ставок акцизного податку.

На виробників та імпортерів переносять обов’язок сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, який на сьогодні сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі. 

В частині про Єдиний податок пропонується:

 • З платників єдиного податку 4 групи виключити платників, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці, страусів та перепелів.
 • Не включати до складу доходу платників єдиного податку 1-3 групи доходи, отримані у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових (процентних) ставок, яка виплачується в рамках: бюджетної програми "Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва", держпрограми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених Кабміном.
 • До складу доходу не будуть включати й кошти, отримані платником податку на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій.

У податку на військовий збір пропонується:

 • звільнити доходи, отримані платником податку у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових ставок, яка виплачується в рамках бюджетної програми "Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва".

Для власників та користувачів земділянок сільськогосподарського призначення запроваджується мінімальне податкове зобов’язання з 1 гектара такої землі. Зокрема, зазначається, що прийняття законопроекту дозволить отримати додаткові надходження до зведеного бюджету близько 50 млрд гривень в розрахунку на рік.

Нагадаємо, що українців, у яких є городи, змусять платити податки.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0